23 Haziran İstanbul Son Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! İstanbul'da Hangi Aday Önde?

Themis Araştırma şirketi 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak İstanbul seçimi öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi anketinin sonuçları açıklandı. Peki İstanbul'da hangi aday önde? 23 Haziran son seçim anket sonuçları...

POLİTİKA 14.06.2019, 22:01
23 Haziran İstanbul Son Seçim Anketi Sonuçları Açıklandı! İstanbul'da Hangi Aday Önde?

23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçiminde 2 aday öne çıkmış durumda Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım.

Themis Araştırma'nın duyurduğu son ankette Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım karşısında kararsızlar dağıtıldığında 7,7 puan önde görünüyor.

PUAN FARKI 7,7 ORANINDA

"Yüz yüze anket yöntemi" kullanılan araştırma 8 haziran - 12 Haziran 2019 tarihlerinde, İstanbul'un 23 ilçesinde son seçimde İstanbul seçim sonuçların veren ve yüksek oranda İstanbul'u temsil kabiliyetine sahip mahallelerinde gerçekleştirildi ve anketin hata payı yüzde +/- 2,13 olarak hesaplandı.

23 Haziran seçimlerine yönelik araştırmada kararsızlar dağıtılmadan Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın 6,2 puan önünde görülürken, kararsız seçmenin oyları dağıtıldığında bu fark Ekrem İmamoğlu'nun lehine 7,7 puana yükseliyor.

Binali Yıldırım en çok oyu 35-44 yaş aralığından alırken, Ekrem İmamoğlu'nun en çok oyu 25-34 yaş aralığındaki seçmenden aldığı görülüyor.

Cinsiyete göre tercihlerde ise Binali Yıldırım en çok kadınların oyunu alırken, Ekrem İmamoğlu en çok oyu erkeklerden alıyor.

Seçmenlere mesleki olarak bakıldığında ise Binali Yıldırım en çok oyu ev hanımları, esnaf ev emeklilerden alıyor. Ekrem İmamoğlu'nda ise bu sıralama emekliler, ev hanımları ve işsizler oldu.

Yorumlar (0)