5 Eski Bakana Komisyon Başkanlığı Görevi Verildi

Eski kabinede yer alan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede bulunmayan 5 eski bakan komisyon başkanlıkları görevlerine getirildiler. Detaylar haberimizde...

POLİTİKA 16.07.2018, 18:50
5 Eski Bakana Komisyon Başkanlığı Görevi Verildi

24 Haziran seçimlerinde sonra yenilenen kabineye, eski kabine ekibinden sadece 4 kişi girebilmişti. Kabineye giremeyene bazı önemli isimler Meclis'te ihtisas komisyonları başkanlarına getirildiler. Ayrıca ilk defa milletvekili seçin isimlerden de başkanlık görevlerine getirilenler olurken 5 başkanlık için ise eski başkanlar görevlerini devam ettirecekler. 

5 ESKİ BAKANA KOMİSYON BAŞKANLIKLARI GÖREVİ

Eski kabinede yer alan ve başkanlık görevlerine getirilen isimler ve bu isimlerin getirildikleri görevler şöyle; Başbakan eski Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu Başkanlığı'na, Milli Eğitim eski Bakanı İsmet Yılmaz, Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı'na, Başbakan Yardımcılığı yapan Hakan Çavuşoğlu ise İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevlerine getirildiler. 

İlk defa Meclis'te yer alan ve başkanlık görevlerine getirilen isimler; 24 Haziran genel milletvekilliği seçimlerinde ilk defa atanan milletvekillerinden, Emniyet eski Genel Müdürü Erzurum Milletvekili Selami Altınok Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı'na, Konya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Ulaştırma ve Turizm Komisyon Başkanlığı'na Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise Sağlık Komisyonu Başkanlığı'na ve Kars Milletvekili Yunus Kılıç da Tarım Komisyonu Başkanlığı görevine getirildi. 

Halen görevine devam eden başkanlar ve görevleri ise şu şekilde, B Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar (Şanlıurfa), Dışişleri Komisyonu Başkanlığı Volkan Bozkır (İstanbul), Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta (Trabzon), Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sadi Bilgiç (Isparta), İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç (K.Maraş)

KP grup başkanvekilliği görevinden alınan Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ise Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevine getirilirken Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü (Kastamonu), Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır (İstanbul) ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş (Aydın) oldu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)