AB Bakanı Çelik'ten AKPM'ye Sert Tepki!

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Denetim Komisyonu tarafından yapılan seçimleri erteleyin açıklamalarına sert tepki gösterdi.

POLİTİKA 25.04.2018, 04:00
AB Bakanı Çelik'ten AKPM'ye Sert Tepki!

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, 24 Haziran tarihinde düzenlenmesi planlanan seçimlere yönelik bazı açıklamalarda bulunmuş ve Türkiye'ye seçimleri erteleyin demişti. 

Konuyla ilgili olarak Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla cevap verdi. 

AB BAKANI ÇELİK'TEN AKPM'YE TEPKİ

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlarında AKPM'yi sert bir dille uyardı

Yapılan açıklamaları eleştiren Ömer Çelik Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'ni Türkiye'nin iç işlerine karışmakla ve haddini aşmakla suçladı. Türkiye'nin ne zaman seçim yapacağına kendisinin karar vereceğini ifade eden Bakan Çelik konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

"Halkımızın sandıkta ortaya koyacağı irade ne öncesinde siyasi saiklerle ne de sonrasında peşin hükümle sorgulanabilir. Denetim Komisyonu işine baksın. Siyasi kara propagandaların esiri olmasın. Saygınlığını korusun. Halk iradesine ipotek koyma çabalarıyla saygınlık aynı yerde olmaz. 'Seçim yaparsanız meşruluğunu sorgularız' o yüzden 'Seçimleri erteleyin' demek, seçim sonuçlarını tayin etmeye çalışmaktır. Haddini aşmak budur. Türkiye'nin ne zaman seçim yapacağına nasıl karar vereceği bellidir. Halkımızın iradesi ve bu iradeyi temsil eden kurumlar dışında kimsenin buna karışma hakkı yoktur. 'Seçimi erteleyin' demek haddini aşmaktır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)