Abdullah Gül'ün Aday Olması Durumunda 50 Vekil İstifa Ederek SP'ye Geçecek İddiası!

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir katıldığı bir televizyon programında dikkat çekici iddia ortaya koydu. Hilmi Daşdemir yaptığı açıklamada; 50 kadar Adalet ve Kalkıma Partisi bünyesinde bulunan milletvekilinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı aday olması durumunda Saadet Partisi'ne geçiş yapabileceğini sözlerine ekledi.

POLİTİKA 24.04.2018, 09:54 24.04.2018, 11:16
Abdullah Gül'ün Aday Olması Durumunda 50 Vekil İstifa Ederek SP'ye Geçecek İddiası!

Seçim anketleri düzenlediği bilinen Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir katıldığı bir televizyon programında kritik bir iddia ortaya attı.

Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde bulunan bazı milletvekillerinin partiden ayrılarak Saadet Partisi'ne geçiş yapabileceğini belirtti. Söz konusu bu olayın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Saadet Partisi'nden Cumhurbaşkanlığına aday gösterilerek gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir ayrıca yaptığı açıklamada bu iddianın ciddiliğini taşıdığını ifade ederek AK Parti'li bir siyasetçiden aldığı mesaj doğrultusunda bu detayları aktardığını belirtti.

Söz konusu programa konut olarak katılan bir diğer isim ise Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ise ortaya atılan bu iddiaya "Külliyen yalandır. Bunu Kemal Bey başlattı ya furya, buradan bir şey çıkarsa diye..." ifadelerii kullandı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
saadettin 1 yıl önce
abdullah gülün aday olması çarşıyı karıştırır.