Abdullah Gül'ün Aday Olup Olmayacağı Belli Oldu!

Abdullah Gül merak edilen adaylığıyla alakalı olarak açıklama yaptı. 11. Cumhurbaskanı Abdullah Gül yaptığı açıklamada aday olup olmayacağı konusunda net açıklama yaptı.

POLİTİKA 28.04.2018, 13:27 28.04.2018, 15:06

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Yaptığı Açıklamada ise;

"Öncelikle seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepimiz şahidiz ki Türkiye yakın tarihinin en zor dönemlerinden biri içerisinde.

İç ve dış şartlarda büyük zorluklarla karşı karşıyayız. İçeride daha çok huzura, güvene ihtiyaç varken maalesef daha çok kutuplaşma, ayrışma, korku ve kaygı ortamı var.

Dışarıda ise tarihimizin çok ciddi beka sorunlarıyla karşı karşıyayız.

Ekonomik kaygıların da ciddi seviyelere ulaştığını görüyoruz. Ayrıca hamasetin, karşılıklı hakaretlerin siyaseti esir aldığını görüyoruz.

Türkiye için neyin iyi olduğunu konuşmak yerine kişiler üzerinden saldırılarla meşgulüz.

"Benim ismim de yoğun bir şekilde gündemde. Bir faninin ulaşabileceği bütün makamlara ulaşmış vaziyetteyim.

Yeri geldiğinde de şerefle temsil ettim. Ne ben ne ailem herhangi bir beklenti, herhangi bir arzu içinde değiliz. Tüm beklentimiz memleketimizin huzurlu, istikrarlı olması.  Bunun ötesinde hiçbir arzum, beklentim olamaz.

Cumhurbaşkanlığından sonra aktif bir siyaset içinde olmayacağımı söyledim, öyle de yaptım. Arkadaşlarımın düğün davetlerine bile gidemedim illere gidip herhangi bir hareketlilik olmasın diye.

Zaman zaman Türkiye’nin en önemli hayati gördüğüm konularıyla ilgili fikirlerimi sayın Cumhurbaşkanı ile baş başa paylaşma fırsatım oldu. Hain darbe teşebbüsü ortaya çıktığında hiç tereddüt etmeden üzerime düşeni yaptım. Adaletsizlikler, haksızlıklarla ilgikli düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmaktan da geri kalmadım."

Gül dün cuma namazı çıkışında bugün bir basın toplantısı düzenleyeceğini söylemiş, Reuters ise Saadet Partisi kaynaklarına dayanarak Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olmayacağını bildirmişti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)