Ada Şirketinin Son Seçim Anket Sonuçları Açıklandı

24 Haziran seçimlerine günler kala Ada Şirketinin son seçim anketi sonuçları açıklandı. Seçim anketi sonuçlarına göre hangi cumhurbaşkanı adayı birinci sırada yer aldı? Partilerin oy durumları nasıl? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Ada Şirketinin Son Seçim Anket Sonuçları Açıklandı

Ada Şirketi tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçim anket sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak Ada Şirketi tarafından açıklanan seçim anket sonuçlarını paylaşıyoruz. 

Cumhurbaşkanı Adaylarının Oy Oranları

Ada Şirketi tarafından açıklanan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan ilk turda yüzde 50,1, Muharrem İnce %28,4, Meral Akşener yüzde 10,3, Selahattin Demirtaş ise yüzde 9,8 oy alacak.

Ada Şirketinin açıkladıklarına göre hangi cumhurbaşkanı adayı ne kadar oy aldı? Partilerin oy durumları nasıl? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar şöyle:

- Ak Parti Yüzde 40,7

- CHP: Yüzde 25,1

- MHP: Yüzde 7,9

- HDP: Yüze 11,8

- İyi Parti Yüzde 11,4

- Saadet Partisi Yüzde 2,6

24 Haziran seçimlerinde anket sonuçlarına göre ittifak oyları şöyle oldu:

- Cumhur İttifakı: 302

- Millet İttifakı: 226

- HDP: 72

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE