Adalet Bakanı Bozdağ'dan Referandum Hakkında Açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum seçimi hakkında birkaç takım değerlendirmelerde bulundu.

POLİTİKA 11.02.2017, 20:54
Adalet Bakanı Bozdağ'dan Referandum Hakkında Açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamalarda; "16 Nisan 2017'deki halkoylamasında halka, yürütmeyi doğrudan seçmeyi isteyip istemediği sorulacaktır." dedi.

Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan anayasa değişikliği ve 16 Nisan'da yapılacak referandumla alakalı olarak açıklamalar sarfetti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bu ifadeleri kullandı.

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ise yürütme, doğrudan halkın iradesinin yansıdığı sandıktan çıkar ve halkın doğrudan güvenine dayanır. 16 Nisan 2017'deki halkoylamasında halka, yürütmeyi doğrudan seçmeyi isteyip istemediği sorulacaktır. Halkoylamasında, 'Yürütmeyi doğrudan ben seçeceğim' diyenler 'Evet', 'Yürütmeyi doğrudan ben seçmek istemiyorum' diyenler 'Hayır' diyecektir. 'Hayır' diyenler, halkı doğrudan hükümeti seçmeye ehil görmeyenlerdir, 'Evet' diyenler ise halkı doğrudan hükümeti seçmeye ehil görenlerdir. Ben, kuvvetler ayrılığına inandığım, hükümeti doğrudan halkın seçmesinin demokrasi ve milli egemenliğe daha uygun olduğu için 'Evet' diyorum." dedi.

Diğer yandan referandum tarihinin değişmeyeceğini belirtti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)