Adalet Bakanı Gül'den Dürüst Şekilde Oy Kullanma Açıklaması

Adalet Bakanı Gül yaptığı açıklamalarla beraber vatandaşlara seçim yasakları hakkında bilgilendirdi ve bu yasaklara uyulması konusunda çağrıda bulundu. Ayrıca Bakan Gül açıklamasında dürüst şekilde oy kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Adalet Bakanı Gül'den Dürüst Şekilde Oy Kullanma Açıklaması

Adalet Bakanı, Abdulhamit Gül, bir vatandaşın iki kez oy kullanmasıyla alakalı olarak açıklama yaptı.

Bakan Gül ifadelerinde; "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ifadeler aldı, gerekli soruşturmalar, yazışmalar yapıldıktan sonra kamuoyuna açıklama yapıldı ve ilgili kişinin serbest bırakılmasına karar verildi.

İlk bulgulara göre aslında iki farklı kişinin olduğu ve iki farklı kişinin de farklı tarihlerde kullandığı, esasen de mükerrer oyun kullanılmadığı yönünde bir tespite ulaşıldı" dedi.

Ayrıca seçim yasaklarına değinen Bakan Gül açıklaması içerisinde;

Seçim yasaklarına değindi ve; "Vatandaşlarımızı da seçim yasaklarına, seçim suçlarına karşı asla tevessül etmemeleri konusunda uyarıyorum. Bu konuda da bir müeyyideyle karşılaşırlar, demokraside herkes en dürüst şekilde oyunu kullanmalıdır." açıklamasını yaptı.

15 Temmuz hakkında açıklama yaparak muhalefeti eleştirdi ve "Hala 15 Temmuz'a darbe diyemeyen bir ana muhalefet var" sözlerini sarf etti.

OHAL ile alakalı olarak ise; "Bizim için aslolan olağan yönetimdir, olağanüstü yönetim dönemleri değil ama burada bir zaruret olmuştur. AK Parti bunu bir tercihten dolayı yapmamıştır zaruret olduğu için yapmıştır" dedi.

HDP hakkında açıklama yaparak Karayılan'ın "HDP'ye oy verin" çağrısı hakkında; "Bunda şaşılacak bir şey yok. HDP'li vekiller oy alıncaya kadar demokrat, oy aldıktan sonra sırtını terör örgütüne dayadığını söyleyen bir siyaset anlayışına sahip" ifadelerinde bulundu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE