Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Temayül Yoklaması Tarihi Netleşti!

Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan 2019 Mahalli İdareler Seçimleri aday adaylığı süreci hakkında yeni bir açıklama geldi ve temayül yoklaması ile ilgili olarak detayları paylaştı.

POLİTİKA 07.11.2018, 11:10 Kerim Solak
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Temayül Yoklaması Tarihi Netleşti!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) temayül yoklaması tarihi netlik kazandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sorulan bir soruyla alakalı olarak aday adaylığı başvurularının 7 Kasım 2018 tarihinde (bugün) itibariyle 11.00 itibariyle başladığını belirtti.

Yavuz, e-başvuru yöntemini kullanacaklarını ve anlık olarak tüm müracaatların görülebileceğini duyurduklarını sözlerine ekledi.

Temayül yoklamasının da 18 Kasım 2018 tarihinde e-temayül şeklinde icra edileceğini belirtti.

Ayrıca temayül yoklamasının 10:00 ile 16:00 arasında yapılacağını sistemin kapatılmasından sonra sonuçların hemen elde edileceğini açıklayan Ali İhsan Yavuz açıklamasında ise;

"Oyunu kullanan herkes bilecek ki sistem kendisi sayıyor bunları, analiz ediyor ve Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderiyor. İnşallah 18'inde saat 16.30'da bütün sonuçları ve analizleriyle Sayın Cumhurbaşkanımız ekrana baktığında bu sonuçları görmüş olacak." dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)