Ahmet Davutoğlu Siyasetten Çekiliyor Mu? İşte Önemli Açıklamalar

Eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde basın toplantısı düzenledi. Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamalarda neler söyledi? Ahmet Davutoğlu siyaseti bırakıyor mu? Aday olacak mı? İşte merak edilen tüm detaylar..

POLİTİKA 26.04.2018, 14:23 26.04.2018, 14:36
Ahmet Davutoğlu Siyasetten Çekiliyor Mu? İşte Önemli Açıklamalar

Ahmet Davutoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı basın toplantısında aday olup olmayacağı konusunda kritik açıklamalarda bulundu. Peki Ahmet Davutoğlu siyaseti bırakıyor mu? Sorulara ne cevap verdi? İşte merak edilenler...

Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Adalet ve Kalkınma Partitisi üyeliğim devam ederken partimin dışında herhangi bir siyasal hareket organizyasyonu içerisinde olmadım. Herhangi bir organizyasyon içerisinde bulunmadım bulunmayacağım. Bunu siyasi ahlak ile karşılaştırmam. Eğer böyle bir şey yapacaksam Adalet ve Kalkınma Partisini bırakırım. Bu kimliği bırakmaya niyetimde yoktur ve olmayacakır. AK Parti'nin almış olduğu kararda benim kararımdır ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan hepimizin adayıdır.

Kendi siyasi geleceğim konusunda ise beni tanıyanlar bilir Başbakanlığı bir hafta içerisinde bırakmış birinin siyasi kişiliğinin gelecek hesabı olmayacaktır. Bunu herkesin bilmesini isterim.

ADAY OLACAK MI?

Şahsi siyasi geleceğim konsuunda iki konuya açıklık getirmek isterim. Önümüzdeki seçimlerde milletvekili adayı değilim ve olmayacağım.

Böyle bir algı oluşmaması için zikrederek ifade etmek isterim. Seçim sonrasında hiçbir mevki makam beklentim yoktur olmamıştır olmayacaktır. Bundan sonra siyasi faaiyetlere devam edecek miyim? Evet edeceğim. Çünkü ilkeler konusunda Türkiye'de dünya da kritik bir eşikten geçiliyor. Tarih nehri akarken böyle bir nehre kenardan bakmayı doğru bulmuyorum.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)