AK Parti Aday Mülakatlarında Zeytin Dalı ve Afrin Harekatı Kriterleri

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler için aday adaylığı başvurusunda bulunanların mülakatlarına son hız devam ediliyor. Söz konusu parti içerisine FETÖ ve terör örgütü ile bağlantısı bulunanların sızmaması adına düzenlenen mülakatlarda dikkat çeken sorular yer aldı. Peki adaylara hangi sorular soruluyor? İşte detaylar...

POLİTİKA 09.05.2018, 09:16
AK Parti Aday Mülakatlarında Zeytin Dalı ve Afrin Harekatı Kriterleri

AK Parti'de 21 Mayıs 2018 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu'na verilecek Milletvekili aday listesinin belirlenmesi adına temayül yoklaması tamamladı.

Parti içerisinde sayısı 7 bini aşan milletvekili aday adaylarına yönelik olarak başlatılan mülakatlar parti genel merkezinde devam ediyor.

Seçim İşleri Başkanlığı ve Genel Sekreterlik tarafından düzenlenen mülakat çalışmalarında randevu ile parti genel merkezine çağrılan adaylarla 5 dakika süren görüşmeler yapılmakta ve beşer kişiden oluşan toplam 14 komisyon tarafından yapılan mülakatlar gece yarısına kadar devam etmekte.

Ayrıca adaylara sorular sorulan sorular arasında aday oldukları bölgeye yönelik olarak sosyo-ekonomik ve demografik yapısının yanı sıra projeleri ile beraber sivil toplum örgütlerine üyelikleri sorulmakta.

Adaylara "Bölgende seni tanırlar mı?", "İddialı mısın?" gibi soruların da yöneltildiği iddia ediliyor.

Diğer yandan mülakatlarda adaylar iç ve dış siyaset gelişmeleri sorulurken Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı dikkat çeken başlıklar arasında yer alıyor..

Adayların başta Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı ve Fırat Kalkanı olmak üzere "terör", "sınır ötesi operasyonlar" hakkında verecekleri ifadelerin büyük önem taşıdığı iddia ediliyor.

Mülakata katılım sağlayan adayların giyimlerine dikkat edilirken kravatsız ya da takım elbisesiz gelen adaylara komisyon üyeleri tarafından sorular sorulduğu belirtiliyor.

Adayların ise bu konuyla alakalı olarak; "Ben hep böyleyim. Kravat takmam. Beni bilen böyle bilir" gibi cümleler verdikleri belirtiliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)