AK Parti Bingöl Adayı Yusuf Coşkun Kimdir?

AK Parti Bingöl adaylığı için Yusuf Coşkun'un ismi geçiyor. Yusuf Coşkun kimdir? Haberimizde..

AK Parti Bingöl Adayı Yusuf Coşkun Kimdir?

AK Parti Bingl adayı Yusuf Coşkun kimdir? İşte detaylar:

YUSUF COŞKUN KİMDİR?

1965 yılında Bingöl’ün Solhan ilçesinde doğdu. 

İlk, orta ve lise öğrenimini Bingöl’de tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde özel hukuk dalında yüksek lisans yaptı. 

1989 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak bir süre Erzurum Kaymakam Adaylığı yaptıktan sonra istifa edip, Bingöl’de serbest avukatlık yapmaya başladı. 

Türk Hukuk Enstitüsü Bingöl İl Temsilciliği, Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanlığı, Bingöl Spor Kulübünde Yöneticilik ve kamu yararına çalışan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 

2003-2007 yılları arasında AK Parti Bingöl İl Başkanı olarak görev yaptı. 

2007 Genel Genel Seçiminde 23. Dönem AK Parti Bingöl Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevinde bulundu. 

2011-2014 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı bünyesinde Şırnak ve Muş il koordinatörlükleri yaptı. 

2014 yılı içerisinde AK Parti Bingöl İl Başkanlığı görevine atanarak, 1 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Bingöl İl Kongresine kadar bu görevi sürdürdü. 

1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Bingöl milletvekili adayı oldu. 

Milletvekilliği görevinden sonra tekrar Bingöl’de serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 2 Ocak 2016 tarihinde Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı. 

Evli ve 3 çocuk babası olup, Zazaca, ve İngilizce bilmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE