AK Parti'de Bakan Soylu ve Binali Yıldırım Değerlendirmesi Yapılıyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı belediye başkan adayları toplantısında değerlendirmelerde bulundu ve İstanbul, Ankara ve İzmir'le ilgili 'mevcut durum' üzerinden değerlendirme yapıldığı açıklandı. İşte o detaylar.

AK Parti'de Bakan Soylu ve Binali Yıldırım Değerlendirmesi Yapılıyor!

AK Parti'de İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, yerel seçimlerde aday gösterilecek isimlerin AK Parti kulislerinin ana gündem maddesi haline geldiği açıklandı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı belediye başkan adayları toplantısında, İstanbul, Ankara ve İzmir'le ilgili 'mevcut durum' üzerinden değerlendirme yapıldığı, yeni adaylar konusunda bir müzakerenin olmadığı ifade edildi.

BİNALİ YILDIRIM İÇİN DEĞERLENDİRME YAPILIYOR

Bunun yanı sıra İstanbul için ismi en çok konuşulanlardan biri olan Meclis Başkanı Yıldırım'a yönelik olarak değerlendirmeler devam ediyor.

BAKAN SOYLU "GÖREV OLARAK" BAKAN KALMAKTAN YANA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adı hem Ankara hem de İstanbul için dillendiriliyor ancak Soylu'nun tüm bu tartışmaların dışında kalarak, Bakanlık görevini sürdürmeği istediği konuşuluyor.

Ayrıca eski bakanlardan Mehmet Müezzinoğlu da Bursa ve İstanbul için konuşulurken Müezzinoğlu'nun İstanbul yerine Bursa için şansının daha fazla olduğu ifade edildi.

3 DÖNEM KURALINA TAKILANLAR YENİDEN ADAY OLMAK İSTİYOR

Bu arada 3 dönem kuralına takılan belediye başkanlarının büyük bölümünün yeniden aday olmak istediği ve bu niyetlerini genel merkeze bildirdikleri öğrenildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Izmir icin aydinbey olur