AK Parti'de Kabinede Revizyon ve Erken Seçim İddiası

AK Parti'de belediye başkanlarının istifası gündemdeki yerini korurken erken seçim ve kabinede revizyon iddiaları da gündeme geldi.

POLİTİKA 23.10.2017, 09:46 23.10.2017, 10:28
AK Parti'de Kabinede Revizyon ve Erken Seçim İddiası

Kamuoyu, AK Partili belediye başkanlarının istifasını konuşurken istifaların kabineye de yansıyacağı ve bakanların değişeceği iddiaları gündeme geldi.

Bilindiği üzere AK Parti'de sık sık kamuyu araştırmaları yapılıyor. En son kamu araştırmasında, kararsızların oyu dağıtılınca, partinin oyunun yüzde 50 bandına yaklaşmakta olduğunun göründüğü ve bunun parti yönetimini harekete geçirdiği iddia ediliyor.

MERAL AKŞENER'İN PARTİSİ ALARM ZİLLERİNİN ÇALMASINA NEDEN OLDU

Meral Akşener'in bu hafta kuracağı parti de AK Parti'de alarm zillerinin çalmasına sebep oldu.

2018 TEMMUZ SONUNDA SEÇİM İDDİALARI

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan seçimden önce 2018 Temmuz ayının sonlarında Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile genel seçimlerin yapılacağı iddia ediliyor.

'KABİNE REVİZYONU' İDDİALARI

Gündemde yer alan iddialar arasında, AK Parti'de kabine revizyonuna gidilebileceği ve bakanların değişeceği de yer alıyor. En az 5 Bakanlık koltuğunun değiştirileceği ve 'seçim kabinesi' oluşturulacağı iddia ediliyor.

PARTİ KURMAYLARI İDDİALARA ATIFTA BULUNDU

Parti kurmayları, tüm bu iddialarla ilgili olarak, erken seçim olmadığına dair yapılan açıklamalara atıfta bulunarak, ekonominin önümüzdeki iki yıl hesaba katılarak planlandığını, yatırımlar ve teşviklerin sonuçlarının bu süreçte görülebileceğini, bu aşamada yapılacak erken seçimin avantaj değil, dezavantaj getireceğini öne sürüyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)