AK Parti'de kimler istifa edecek? AK Parti'den açıklama geldi!

Geçtiğimiz gün AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun AK Parti'den istifa etmesi sonrasında istifa açıklamasında kendisi gibi bir çok isminde rahatsız olduğunu ve yakın zamanda istifa edeceğini açıklamasının ardından gözler AK Parti'ye çevrilmişti. AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun istifa açıklamasında yer alan ifadelere cevap veren AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal, AK Parti'den kimsenin istifa etmeyeceğini dile getirdi.

POLİTİKA 31.10.2019, 23:53 31.10.2019, 23:55
AK Parti'de kimler istifa edecek? AK Parti'den açıklama geldi!

AK Parti'de istifa edenler arasında en fazla dikkatleri üzerine İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu çekti. Yeneroğlu'nun AK Partiden istifa etmesi sonrasında en az 10 vekilinin yeni parti kurma çalışmaları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan ile görüştüğü öne sürülmüştü. AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal, "Mustafa Yeneroğlu giderken bir laf ortaya attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar. Başka bir istifa beklemiyoruz." dedi.

BEN HİÇ DUYMADIM

Ünal AK Parti'den istifaların geleceğinin iddia edilmesinin ardından, "Mustafa Bey benim takdir ettiğim bir siyasetçiydi. Yurtdışında Türkiye'yi savunan ve partimizin önemli bir aktörüydü. Ama bu süreçte Mustafa Yeneroğlu partimizin Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesiydi. MKYK ayda bir kez toplanır. Eğer senin bir eleştirin vasa orada dile getirirsin. Huzursuzluk, insan hakları demokrasi diyerek istifa etti. Ben bunları MKYK'da dile getirdiğini hiç duymadım. Sen çıkıp tweet atmazsın, partinin içinde konuşursun. Şimdi siz orada konuşmayacaksınız, dile getirmeyeceksiniz. Kusura bakmasın bir siyasi parti kendi meselelerini kendi kurullarında görüşür.Bir siyasi partinin en üst organında görev alan birisi genel başkanıyla, genel başkan yardımcısı ve partisiyle medya üzerinden konuşmaz." ifadelerini kullandı.

GİDERKEN BİR LAF ORTAYA ATTI, GİTTİ!

"Benim gibi başka rahatsız olanlar da var" diyerek dikkatleri üzerine çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun sözleri hakkında Ünal, "Giderken de bir laf ortaya attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar. Başka bir istifa beklemiyoruz. AK Parti defalarca mukavemet testinden geçmiştir. " dedi.

Yorumlar (0)