AK Parti'de Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın Görevden Alındığı İddia Edildi

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu. Enver Yılmaz yapmış olduğu bu eleştirilerin ardından görevinden alındığı iddia edildi.

POLİTİKA 14.09.2018, 00:41 14.09.2018, 00:49
AK Parti'de Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın Görevden Alındığı İddia Edildi

AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden bazı paylaşımlarda bulundu. 

Enver Yılmaz resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bu paylaşımlarıyla AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a yönelik sert ifadeler kullanmıştı. Enver Yılmaz'ın yapmış olduğu bu paylaşımlarının ardından görevden alındığı öne sürüldü.

ENVER YILMAZ'IN GÖREVDEN ALINDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a yönelik sosyal medya hesabından şu paylaşımlarla eleştirilerde bulundu. 

“Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi… ‘Aramızda gizli ve sinsi AKP’liler olabilir’ demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı. Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı. ‘Edebinizi takının’ diyerek partimize parmak sallayan, en ağır hakaretleri hiç çekinmeden sıralayan kişinin 8 yıl önceki sözleri… Demek ki, Ne oldum değil, ne olacağım demeli!”

Enver Yılmaz'ın bu paylaşımlarının ardından görevden alındığı öne sürülürken konuya dair resmi bir açıklama gelmedi. 

PROTOKOLDE KAVGA YAŞANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere 23 Temmuz 2017 yılında Ordu'da gerçekleştirilen Aybastı Perşembe Yayla Şenliği'nde, AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile dönemin Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik arasında kavga yaşanmıştı. Yaşanan bu kavga sırasında o dönem Kültür ve Turizm Bakanı ve Ordu Milletvekili olan Numan Kurtulmuş yaşanan bu olayların ortasında kalmıştı. Meydana gelen bu olaylar sonucunda Enver Yılmaz ile Numan Kurtulmuş'un arasının açık olduğu iddia edilmişti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)