AK Parti'de Üç Dönem Belediye Başkanlığı Yapanlar Aday Olmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında yerel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında üç dönem belediye başkanlığı yapanları istirahate çekeceklerini belirtti.

POLİTİKA 13.11.2018, 08:40 Batuhan
AK Parti'de Üç Dönem Belediye Başkanlığı Yapanlar Aday Olmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa dönüşünde uçakta gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulunarak yerel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında yerel seçimlerde üç dönem belediye başkanlığı yapmış olanların bir daha aday olmayacaklarını vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a uçakta bir gazeteci tarafından "Yerel seçimler yaklaşıyor. İsimler ne zaman netleşir?" sorusu soruldu. Bu soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

PARTİMİZİN BİR TAKİMİ VAR

"Bir, partimizin kendi takvimi var. Bir de Yüksek Seçim Kurulu'nun takvimi. Partimizin kendi takvimine göre memurların istifa süreçleri daha erkenden bitmiş oluyor. Belediye başkanları ile parti organlarında olan arkadaşların durumu ay sonuna kadar vakti var. Şu anda çalışmalarını sürdürüyorum. Bu isim belirlemekten ziyade bir ön hazırlık. Sonra bazı geleneklerimiz var. Nedir bu gelenekler? Alt komisyon, üst komisyon ve nihai kararı verecek olan onay mercii.

ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ

Bu çalışmaları şu anda belirleyip hemen illerde çalışmalara başlayacağız. Tabii büyük şehirlerimiz üzerindeki çalışmalarımızın çok çok önemi var. Belli bir noktaya kadar gelmedik diyemem; geldik, devam edeceğimiz arkadaşlar var. Ama üç dönem mantığı diye bir anlayış var. Üç dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızı da büyük oranda istirahate çekeceğiz. Hepsi için geçerli mi? Tamamına yakını için geçerli. Çünkü halk değişim istiyor. Değişim isteği için biz üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşları dördüncü dönem için aynı yeri düşünmüyoruz. Ha ne olabilir? Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir. Bu daha ziyade ilçeler bazında böyle olur."

Yorumlar (0)