AK Parti'den Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'na Kayyum Tepkisi!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mardin, Diyarbakır ve Van Belediye Başkanları'nın görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını eleştiride bulunan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'na tepkide bulundu. Ünal yaptığı açıklamasında "Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı" vurgusunda bulunarak sert tepkide bulundu.

POLİTİKA 20.08.2019, 00:50
AK Parti'den Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'na Kayyum Tepkisi!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kişisel Twitter hesabı üzerindne Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlıklarına gerçekleştirilen kayyum atamalarına yönelik paylaşımda bulundu.

Mahir Ünal yaptığı paylaşımında ise Türkiye'nin iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile mücadele verdiğini ifade ederek Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'na tepkide bulundu.

Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başları;

KARNINDAN KONUŞAN ABDULLAH GÜL VE AHMET DAVUTOĞLU

Türkiye’nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi görmezden gelmek,

Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi…

Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu, hatta maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı

KAYYUM ATAMASININ DEMOKRATİK ALTYAPISI BELLİDİR

"Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir. Gezi olayları esnasında ‘demokrasi sandıktan ibaret değildir’ diyen Sayın Gül, şimdi ‘seçimle gelen seçimle gider’ demekte.

Bu nasıl bir tenakuzdur! Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir?

Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir.

Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz.

HALKIN DESTEĞİNE TALİP OLUN

"Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse, o ülkenin hukuku olmaktan çıkar.

Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir.

Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun."

Yorumlar (0)