AK Parti'den Ağlayarak İstifa Eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan Ali Babacan'a Destek

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı' olduğu dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden ağlayarak istifa eden Ahmet Edip Uğur'dan yeni parti kuracak Ali Babacan'a destek geldi. Uğur açıklamasında; "Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var" dedi.

POLİTİKA 09.08.2019, 00:01 09.08.2019, 00:41
AK Parti'den Ağlayarak İstifa Eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan Ali Babacan'a Destek

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir tarafından paylaşılan habere göre yeni parti için hazırlığına başlayan sürdüren Ali Babacan'ın flaş bir destek geldi.

Babacan'ı desteklediğini belirten eski Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili ve eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur önemli bir açıklamada bulundu.

"Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var" ifadelerini kullanan Uğur, AK Parti'yi eleştirdi ve; "Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor” dedi.

Babacan'ın açıklamasını değerlendiren Uğur, şöyle dedi:

"Ali Babacan çok değerli, başarılı bir bakandı. Kamuoyunda iyi bir ismi var, dürüst, işten anlayan birisi. Babacan'ı destekliyoruz.

Kendisi başarılı bir insan. Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var. Ben de kurucuyum, AK Parti'nin kurucu Balıkesir il başkanıyım.

Üç dönem milletvekiliyim, 7 yıl Genel Başkan Yardımcısıyım, 13 yıl Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesiyim, belediye başkanıyım, 17 yıl AK Parti'ye hizmet vermiş, bu işin başında yola çıkmış bir kimseyiz ama maalesef AK Parti kuruluş ilkelerini kaybetti.

Nereden nereye geldi, ortada, başarılı belediye başkanlarını anti demokratik bir şekilde hukuksuz istifa ettirdi, ne oldu, İstanbul'u, Ankara'yı kaybetti. AK Partili seçmen de artık konuşmaya başladı.

Kurucu ayarlarına dönemez, yeni bir kuruluş bekleniyor, halk bekliyor. Ben de Babacan'ı takdir ediyorum. Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor." 

Yorumlar (0)