AK Parti'den Cumhur İttifakı Hakkında Yeni Açıklama!

Adana İl Başkanlığında basın toplantısı gerçekleştiren, Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik'ten yeni bir açıklama geldi. Cumhur ittifakı hakkında detayları paylaşan Çelik çeşitli ifadelerde bulundu...

POLİTİKA 13.10.2018, 13:57 Kerim Solak
AK Parti'den Cumhur İttifakı Hakkında Yeni Açıklama!

Parti heyetlerinin gerçekleştirmiş olduğu alakalı sunumların genel başkanlara yaptıklarını ifade eden Çelik Cumhur ittifakı hakkında merak edilenleri paylaştı.

Cumhur ittifakı hakkında ise;

"Dolayısı ile bahsetmiş olduğumuz ittifak ile alakalı yani Cumhur ittifakının yerel seçimlerde de bir formüle dönüşüp, dönüşmeyeceğidir.

Dönüşmesi durumunda nasıl bir formüle dönüşeceğiyle alakalı olarak konu aynı şekilde kendi doğal akışı içerisinde devam etmektedir.

Orada bir aksama yoktur. Herhangi bir sıkıntıda yoktur. Zaten Cumhur ittifakına verilen önem her iki heyet tarafından da hepimiz tarafından da ifade edilmektedir.

Ancak Cumhur ittifakı ile somut olaylarda nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı hakkında çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu konuda arayış şuan devam ediyor.

Bu yerel seçimlere yönelik olarak formül üretilebilir mi, üretilir ise nasıl olur bunla alakalı çalışmalar devam ediyor." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde bürokrasinin azaltılmasıyla alakalı olarak büyük bir önem verdiklerini ifade eden Çelik açıklamasında;

"Bu genelgede önemli konulardan bir tanesi şu, vatandaşın hiçbir sorusu cevapsız bırakılmayacak.

Vatandaş herhangi bir makama gittiğinde, belli bir meseleyi öğrenmek istediğinde orası bu konunun ilgilisi ben değilim diye bir cevap veremeyecek.

İlgilisi kendisi değilse bile bunun cevaplanması için harekete geçecek ve orada vatandaşımızın sorusu cevaplanacak, sıkıntısı giderilecek. Devlet, vatandaş için var." dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)