AK Parti'den EYT Açıklaması! CHP'den AK Parti'ye Konuyu Saptırma Tepkisi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yaşanan son gelişmelerde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı bazı açıklamalarda bulundu. AK Parti tarafından yapılan EYT değerlendirmesine ise CHP'den konuyu saptırma tepkisi geldi.

POLİTİKA 08.11.2018, 23:33
AK Parti'den EYT Açıklaması! CHP'den AK Parti'ye Konuyu Saptırma Tepkisi

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda AK Parti tarafına eleştiriler sunan Ömer Fethi Gürer paylaşımında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın EYT açıklamalarına tepki gösterdi. İşte EYT konusuna dair AK Parti tarafından yapılan açıklama ve CHP'nin tepkisi

AK PARTİLİ HAYATİ YAZICI'DAN EYT AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, TRT Haber canlı yanınında yapmış olduğu konuşmasında gündemin en çok tartışılan konularından biri olan EYT yasasına değindi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanan Hayati Yazıcı şu açıklamada bulunmuştu.  

"Erken emeklilik, bu Türkiye'nin temelli sorunu Türkiye yıllarca SGK vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiği süreçleri yaşadık. SGK'yı devraldığımızda batak durumdaydı. Önemli bir kuruluş, tüm emeklilerin maaşlarını aldığı, emeklilerin sosyal güvenlik ihtiyaçlarının finanse edildiği bir kurum. Dolayısıyla bu kurumun dengelerinin sürdürülebilir olması gerekli... 20 yıl, 5 bin iş günü prim öde, 38-40 yaşında emekli ol, Allah uzun ömür versin, insanların yaşama süresi arttı, 40 yıl maaş al. 1997'li yıllarda erken emekliliği önleyen düzenleme yaptık. Türkiye bütçesi bunu kaldıramaz."

CHP'DEN AK PARTİ'YE EYT TEPKİSİ

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın bu açıklamalarına tepki gösterdi. Ak Parti'nin konuyu saptırdığını ifade eden Ömer Fethi Gürer aşağıda yer alan paylaşıma imza attı. 

"AKP adına konuşanların EYT konusunda saptırma ve gerçek dışı ifadeleri devam ediyor. Hayati Yazıcı ‘ da TRT haberde bu konuda düzenleme yok deyip olayı yine genç emekli olma yaşına getirdi. Olurda bu kadar saptırma olur.25 yıl çalışandan kestiğin prim nereye gitti beyefendi.?"

Yorumlar (2)
Ilhan 9 ay önce
1600tl bide sen dene görelim
balkan 9 ay önce
yerel seçimler geliyor.
artık herkezin aklı başına geldi sanırım.