banner731

AK Parti'den Mehmet Özhaseki Hakkında Açıklama

Belediye tabelasına T.C. ibaresinin eklenmesi hakkında öneriye "Bakın bu resmen bu bölücülük ve fitne atma işidir" ifadesini kullanan Özhaseki hakkında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi...

POLİTİKA 11.07.2019, 19:48
AK Parti'den Mehmet Özhaseki Hakkında Açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sürerken Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten basın mensuplarına açıklama geldi.

AK Parti'li Mehmet Özhaseki, Belediye tabelasına T.C. ibaresinin eklenmesi önerisine dönük tartışmalara ilişkin olarak;

"Bakın resmen bu bölücülük ve fitne atma işidir" ifadesini kullanmıştı.

Özhaseki’nin o açıklamasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Çelik yaptığı açıklamasında;

"Sayın Özhaseki öyle bir şey söylemez. Söylediği şey şu; sürekli olarak bunun ayrıştırıcı bir şekilde gündeme getirilmesi.

Uygulamaları yapan arkadaşlarımızla ilgili suçlayıcı ifadeler kullanılması karşısında bunu söylemiştir. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin ortak varlığıdır.

Adlarımız farklı olabilir ama soyadımız Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye Cumhuriyeti demek hepimize meşruiyetini veren millet iradesinin somutlaşmış hali demektir.

Mehmet Bey, hepimizi birleştiren ortak kelimeleri kullanarak özellikle sosyal medyada bunu üst başlık olarak kullanıp, altına ırkçı, ayrıştırıcı, nefret suçu ifadelerini kullananlarını eleştiren bir yaklaşımdı. Burada bir ‘milli duruş sergilemeniz gerekmektedir’ diyen bir yaklaşımdır." dedi.

Yorumlar (0)