AK Parti'den Yerel Seçimlerde MHP İle İttifak Açıklaması!

Herhangi bir değişiklik yapılmadığı durumda 2019 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yeni bir açıklama geldi. Peki ittifak yapılacak mı? İşte merak edilenler.

POLİTİKA 04.09.2018, 11:40 04.09.2018, 16:38
AK Parti'den Yerel Seçimlerde MHP İle İttifak Açıklaması!

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirileen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP ile ittfak yapan AK Parti'den yeni bir açıklama geldi.

AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin seçim stratejisiyle ilgili CNNTürk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Özhaseki'nin açıklamalarından satır başları;

(Yerel seçimde MHP ile ittifak yapılacak mı?)

Cumhur ittifakı diyerek biz MHP ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi.

Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki.

Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İlerleyen dönemde sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ

Bu konuyla alakalı olarak geçtiğimiz gün açıklama yapan Bahçeli ise;

Bahçeli yerel seçimlerle ilgili ittifak mesajı vermiş, "Türkiye'nin beka mücadelesi verdiği dönemde MHP yine uzlaşmalı, sağ duyulu duruşunu devam ettirecektir. Elde edilen kazanımların 31 Mart'ta yok olmasını arzu etmiyoruz. İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 27 bölge zillete kendini kaptıran yönetimlerin eline geçmemelidir. Bu bir tarihi sorumluluktur" demişti.

Kamupersoneli.net I ANKARA
 

Yorumlar (0)