AK Parti Hangi Büyükşehirlerde MHP'ye Destek Verecek?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkarmayacağını açıklamıştı. Bu kapsamda Ak Parti’nin hangi büyükşehirlerde MHP'ye karşı destek vereceği kulislerde konuşuluyor. İşte detaylar.

AK Parti Hangi Büyükşehirlerde MHP'ye Destek Verecek?

Yeni Şafak Yazarı Mehmet Acet Ak Parti’nin hangi büyükşehirlerde MHP'ye karşı destek vereceği hakkında yazdığı yazıda ise bu ifadeleri kullandı;

"MHP lideri Bahçeli, partisinin İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkarmayıp buralarda Ak Parti’nin adaylarına destek vereceğini açıklamıştı.

Ak Parti çevreleri ise, yapılacak olan müzakerelerde büyükşehir, il ve ilçeler üzerinden çalışmalar yürütüleceğini kamuoyuna açık mecralarda da dile getirdiler.

Şu an için Osmaniye, Mersin ve Manisa’da MHP adaylarının desteklenmesi ihtimali artmış durumda.

Ama bu çerçevenin daha da genişleyeceği konuşuluyor.

Mesela, Ankara Etimesgut’ta MHP, bir başka ilçede de Ak Parti adayı ile ortaklaşa seçimlere gidileceği söyleniyor.

Antalya Büyükşehir’de MHP’nin Ak Parti adayına, Alanya’da ise, Ak Parti’nin MHP adayına destek verebileceği dillendiriliyor.

Bunların hepsi şu an için, kesinleşmiş veriler değil tabii." dedi.

Ayrıntılar geldikçe paylaşacağız...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE