AK Parti İçin Yeni İddia: 7 Belediye Başkanının Daha İstifası İstenecek

AK Parti'de değişim rüzgarı kapsamında yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre AK Parti'de 7 belediye başkanının daha istifası istenecek.

AK Parti İçin Yeni İddia: 7 Belediye Başkanının Daha İstifası İstenecek

AK Parti'de değişim rüzgarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'metal yorgunluğunu kabul edemeyiz' sözleriyle başlamıştı. Bu kapsamda değişim rüzgarına ilişkin olarak AK Parti'de 5 Büyükşehir Belediye Başkanının istifası istenmiş ve istifalar art arda gelmişti. Şimdi ise Ankara kulislerinde yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre 7 belediye başkanının daha istifası istenecek.

Bilindiği gibi AK Parti'de Kadir Topbaş, Melih Gökçek, Ahmet Edip Uğur, Recep Altepe, Faruk Akdoğan art arda Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti. Ancak kulislerde AK Parti'deki değişim rüzgarının dinmeyeceği konuşuluyor. Değişime biraz ara verilse de Kasım ayından sonra 7 belediye başkanının daha istifası isteneceği belirtiliyor.

İSTİFASI İSTENECEK BELEDİYE BAŞKANLARI

Konu ile ilgili olarak Kanal D muhabiri Seçil Özer, Ankara kulislerinde konuşulan bu iddiaları araştırdı. Özer'in yaptığı araştırmalara göre 'Gaziantep, Antalya, Trabzon, Ordu, Uşak, Nevşehir, Afyonkarahisar Büyükşehir Belediye Başkanları'nın istifasının isteneceği iddia ediliyor.

MENDERES TÜREL AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel daha önce çıkan iddialar hakkında bir açıklama yapmıştı. Türel yaptığı açıklamalarında "Cumhurbaşkanımızın iması bile istifa etmem için yeterli" demişti.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 17:06
YORUM EKLE