AK Parti ile MHP Arasındaki İttifak Görüşmesinin Ardından Ortak Açıklama

AK Parti yetkilileri ile MHP yetkilileri Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere ilişkin gerçekleştirdikleri ittifak görüşmesinin ardından ortak bir açıklama yaptılar. Konu hakkında detaylar haberimizde...

POLİTİKA 08.10.2018, 14:59
AK Parti ile MHP Arasındaki İttifak Görüşmesinin Ardından Ortak Açıklama

AK Parti ile MHP arasındaki ittifak görüşmeleri başladı. 2019 yılının Mart ayındaki yerel seçimlerde ittifak yapılması hakkında gerçekleştirilen görüşmenin ardından MHP ve AK Parti tarafından ortak açıklama geldi.

AK Parti'nin açıklaması Numan Kurtulmuş MHP'nin açıklaması ise Semih Yalçın tarafından yapıldı.

YAPILAN AÇIKLAMALAR

İttifak görüşmesi ardından AK Parti tarafından yapılan açıklamada verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına varıldığı yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz edilmediği vurgulandı.

Açıklamanın devamında genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısının olduğu hatırlatılarak burada yasal altyapı olmadığı için zorluk olduğunu bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmaları sürdüreceği ifade edildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz."

MHP'li Semih Yalçın yaptığı açıklamalarında ise "İttifak heyeti görüşmeyi sürdürecek sonuçlar genel başkanlara iletilecek" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)