banner731

AK Parti: İş Olsun Diye Melih Gökçek'in Görevden Alınması İstenmedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı yaptığı açıklamalarında MHP'nin yerel seçimler için Ankara'da Melih Gökçek'i aday göstermeyi düşünmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

POLİTİKA 25.10.2018, 11:37 25.10.2018, 11:47
AK Parti: İş Olsun Diye Melih Gökçek'in Görevden Alınması İstenmedi

MELİH GÖKÇEK AÇIKLAMASI

MHP'nin yerel seçimlerinde Ankara'da Melih Gökçek'i aday göstermeyi düşünmesiyle ilgili olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından çeşitli açıklamalar yaparak Melih Gökçek'in görevden alınmasının iş olsun diye istenmediğini ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Hayati Yazıcı açıklamalarında gündeminde böyle bir konunun olmadığını ifade ederek bu konularda biraz mesafeli olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra Yazıcı, görüş bildirmeyeceğini belirterek "Sözünü ettiğiniz kişi, bizim partimizde belediye başkanlığı yaptı, görevini bırakması istendi. Bunun ötesinde bir yorum yapmayacağım." dedi.

HAYATİ YAZICI'NIN AÇIKLAMALARI

Ayrıca Hayati Yazıcı açıklamalarının devamında seçim takvimi çalışmasının karara bağlanmadığını hazırlıkların tamamlandığını önümüzdeki hafta MYK toplantısının olacağını ve orada takvimin netleşeceğini belirtti. Bu konu hakkında Hayati Yazıcı'nın açıklamaları şöyle oldu:

Çalışmalarımızı tahminen söylüyorum, aralık ayı sonuna kadar bitiririz.

İttifak eden partiler ne kadarsa bir önceki seçimde aldıkları oyların toplamı yazılıyor. Bu bir öngörüdür. Siyasette matematik yok. Partiler arasında ittifak yaptık şeklinde bir deklarasyon olmasa bile sandıkta bu ittifak yapılır.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)