Ak Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım, Ankara Mehmet Özhaseki, İzmir Adayı Süleyman Soylu

AK Parti'de 2019 yerel seçimleri için İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir adayı için flaş isim iddiaları gelmeye devam ediyor. AK Parti İzmir adayı için Süleyman Soylu, Ankara Adayı için Mehmet Özhaseki ve İstanbul adayı için İzmir milletvekili Binali Yıldırım olacağı iddia ediliyor.

Ak Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım, Ankara Mehmet Özhaseki, İzmir Adayı Süleyman Soylu

Ak Parti İzmir, İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı adayları için flaş isimler konuşuluyor. 2019 yerel seçimleri için aday belirleme süreci devam ederken İstanbul, Ankara ve İzmir adayı için flaş isim iddiaları gelmeye devam ediyor.  AKP İzmir adayı için Süleyman SoyluAnkara Adayı için Mehmet Özhaseki ve İstanbul adayı için İzmir milletvekili Binali Yıldırım olacağı iddia ediliyor.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Mehmet Özhaseki'nin Ankara, Süleyman Soylu'nun da İzmir adayı olacağının konuşulduğunu aktardı.

Dicle Canova'nın aktardığı bilgiler şöyle:

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 'HAYIR' DEMEDİ, 'BAKARIZ' DEMEDİ"

Binali Yıldırım'ın İBB Başkan adayı olacağına ilişkin kulisler bugün çok hareketliydi Meclis'te. Grup toplantısı her zamankinden daha kalabalıktı. Aday adayları da gelmeye başladılar. Kulis yapıyorlar.

Kulislerde Binali Yıldırım'ın ismi konuşuluyordu. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hayır' demedi, 'bakarız' demedi. "Takvim içinde hayata geçiririz" dedi.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İÇİN SÜLEYMAN SOYLU

Süleyman Soylu için İzmir'den de aday gösterileceğini söyleyenler, buna işaret edenler var. MKYK'da isim alınırken Süleyman Soylu'nun yazıldığını biliyoruz.

İzmir için Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve genel başkan yardımcısı Hamza Dağ'ı önerenler olduğu da konuşuluyordu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ADAYI BİNALİ YILDIRIM

Ankara'da Özhaseki, İstanbul'da da Binali Yıldırım aday gösterilirse iki isim Meclis'te eksilmiş olacak seçilirlerse. Ancak milletvekillerinin belediye başkan adayı olması durumunda milletvekillikleri hemen düşmüyor. Yani seçim propagandaları sonuna kadar aynı zamanda vekil olarak kalıyorlar.

Eğer kazanırlarsa, 15 gün içerisinde bir tercih hakkı kullanmaları gerekiyor. Belediye Başkanlığından yana tercih yaparsa milletvekilliği düşüyor.

MEHMET ÖZHASEKİ'NİN ANKARA ADAYLIĞI KESİN GİBİ

Cumhurbaşkanı MKYK'dan da üç büyükşehir için isim istedi. Bu sonuçlar Cumhurbaşkanı'nda.

Ankara kritik bir şehir. Burada iki isim öne çıkıyor. Süleyman Soylu ve Mehmet Özhaseki. Ancak partililerin büyük bir kısmı Ankara'da Mehmet Özhaseki'nin adaylığının kesinleştiği görüşünde.

Ege Haber

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Bakır
Ramazan Bakır - 7 ay Önce

MaşAllah Allah nazarlardan korusun. Amin Bizlere liderimiz in göstermiş olduğu Başkanlar Bizimde başkanımız dir.istanbulumuza,Ankaralılar, izmirimize,ve ülkemize hayırlı olsun .Selam sevgi ve duayla saygilarimla

Serdar Bozkurt
Serdar Bozkurt - 7 ay Önce

Kardeşim sizdeki kafayı yaşamak istiyorum. Siz ne zaman akıllanacaksınız vAllahi çözemedim. Yani ne yapılması lazım doğruları görmek için hala çözmüş değilim. Allah kitap diye bizleri kaldırdıkları yetmedi mi hala ? Yazık gerçekten yazık. Rabbim akıl fikir versin. (Admin kardeşim umarım tarafsizsindir)

Yigido
Yigido - 7 ay Önce

İzmir için MHP ye destek verilmeli ki CHP orada çökertilebilir İstanbul için Binali bey ıdeal bi isim ancak bulunduğu konumu yabana atmamak lazım Ankara için Özhaseki olabilir MHP nin burada ittifaka girmesi gerekli karşılığın da Mersin için Akp desteği MHP ye vermeli çünkü Mersinde ittifak olmaz ise CHP etkin olabilir yeniden gelebilir yapılan ve yapılacak hizmetlere yazık olur.Yalın bakış olarak sadece gözlemlerim

Muhsin
Muhsin - 7 ay Önce

Süleyman Soylu aday olursa İçişleri Bakanlığı ne olacak bence soylunun bulunduğu makam gayet ideal onun gibi aslan yürekli İçişleri bakanı lazım bize...

Nobody
Nobody - 7 ay Önce

Serdar bozkurt kardeşim bişeyi eleştirirken elinde daha iyisi olması gerekir. Chp mi iyi partimi hdp mi hangisi akpartiden iyi söylermisin??? Tansu Çiller bir raportajında Meral akşener için söylediklerini unuttunuz ben hatırlatıyım. "MGK toplantılarında toplantıda görüşülen önemli konuları avbd ye satmakla suçlanmıştı ama örtbas edildi." Şimdi bu şahıs başa geçerse olacakları düşünemiyorum bile. Chp dersen; denize düşse yılana sarılır kimlerle ittifak kurduğunu pekala biliyoruz söyle güzel kardeşim elinde kaydadeğer kim var?

Gazi
Gazi - 7 ay Önce

Memleketimin güzel insan Aziz Necip Türk milleti : AKP ittifaktan vaz geçti çok büyük risk aldı şimdiden vatana millete hayırlı olsun akp Kendi ayağına sıktı işi çok zor ! Bende kurtaramam ? RTE seçim ittifakının bozulmasına sebep olanlara ne yapacak hükümeti n durumu bıçak sırtı! Allah'ım haine kötüye fırsat verme Bayrağımızı indirme ezanı dindirme AMİN Allaha emanet olun zaferiniz mübarek olsun