AK Parti Milletvekili Koçer Önce Bedelli Askerlik Paylaşımı Yaptı Daha Sonra Kaldırdı

AK Parti Milletvekili Abdullah Nejat Koçer son dönemlerin en çok konuşulan konularının başında gelen bedelli askerlik konusunda bazı paylaşımlarda bulundu. Yapmış olduğu paylaşımları bir süre sonra kaldıran Abdullah Nejat Koçer'in paylaşımlarını sizlere aktarıyoruz.

POLİTİKA 03.05.2018, 20:35
AK Parti Milletvekili Koçer Önce Bedelli Askerlik Paylaşımı Yaptı Daha Sonra Kaldırdı

Erken seçim kararının alınmasının ardından bedelli askerlik düzenlemesi konusunda sosyal medya üzerinden çok sayıda kampanya başlatılmıştı. Başlatılan bu kampanyaların ardından konuya dair önce olumlu açıklamalar yapılmış ardından konunun gündemde olmadığı ifade edilmişti. 

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KOÇER'DEN BEDELLİ ASKERLİK PAYLAŞIMI

Bedelli askerlik düzenlemesi konusunda son açıklama ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer'den geldi. 

AK Parti Milletvekili Koçer kendisine ait Twiiter hesabından paylaşımda bulundu ve şu ifadeleri kullandı. 

''Bedelli askerlik konusunda Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan kanun tasarısı içerisinde herhangi bir tasarı, teklif yada çalışma yoktur. Hükümetimizin bir bedelli askerlik tasarısı olduğunda komisyonumuz bunu en hızlı şekilde görüşüp değerlendirecektir. Takdir Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Başbakanımız ve Hükümetimizdir.''


 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bu paylaşımı bir süre sonra kaldırdı. 

BAŞBAKAN YILDIRIM VE MAHİR ÜNAL AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞLARDI

Başlatılan bu kampanyaların ardından Başbakan Binali Yıldırım konuya dair olumlu açıklamalarda bulunmuş ve bedelli askerlik bekleyenleri umutlandırmıştı. 

Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu konuşmasında ''Ancak bu da toplumsal bir talep. Biz yavaş yavaş profesyonel askerliğe geçtik; 15 Temmuz'dan itibaren. Vatani görevini yapan askerleri biz cepheye göndermiyoruz, onlar arka planda görevlerini yapıyorlar. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizin güçlendirilmesi için kullanılması gerekir." açıklamalarında bulunmuştu. 

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarının ardından, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal konuya dair yapmış olduğu değerlendirmelerinde seçim gündeminde bedelli askerlik konusunun olmadığını söylemişti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (3)
Anne 1 yıl önce
Bizimle kedi fare oyunu oynuyorlar çıksın artık şu bedelli Allah rızası için Cuma mübarek günü
ertugrul 1 yıl önce
çıksın şu bedellii artık
FERHAT(KONYA) 1 yıl önce
oy falan yok ki̇mseye bedelli̇ yoksa