AK Parti'nin Yeni TBMM Başkan Adayı Belli Oldu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığından istifa etmesinin ardından TBMM Başkanlığı için seçim yapılacak. Bu bağlamda AK Parti'nin yeni Meclis Başkan adayının belli olduğu ifade edildi.

POLİTİKA 22.02.2019, 08:33 22.02.2019, 08:44 Batuhan
AK Parti'nin Yeni TBMM Başkan Adayı Belli Oldu

AK Parti TBMM Başkanvekilliği görevini yürüten Mustafa Şentop yaptığı açıklamalarında bugün adaylık başvurusu yapacağını belirtti.  

MUSTAFA ŞENTOP KİMDİR?

Öğretim Üyesi, Prof. Dr; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitir Mustafa Şentop yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yaptı. 

1993 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Şentop 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör olarak Marmara Üniversitesi dışında birçok üniversitede lisans ve lisans üstü seviyesinde dersler verdi. 

Mustafa Şentop Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü ve 4. ve 5. Olağan Kongrelerde AK PARTİ MKYK Üyeliğine seçilerek 2012-2015 yılları arasında Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği yaptı. 24. Dönemde Anayasa Uzlaşma Komisyonunda AK PARTİ'yi temsilen görev alan Mustafa Şentop 26. Dönemde Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü.

Yorumlar (0)