AK Parti ve MHP'nin İttifakı İhtisas Komisyonlarında da Devam Ediyor

24 Haziran seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında giren AK Parti ve MHP'nin ittifakı ihtisas komisyonlarında da devam ediyor. Komisyonların 8'inin Başkanlık divanında MHP'li Milletvekilleri de yer aldığı görüldü.

POLİTİKA 20.07.2018, 09:17
AK Parti ve MHP'nin İttifakı İhtisas Komisyonlarında da Devam Ediyor

AK Parti  ve MHP'nin ittifakı ihtisas komisyonlarında devam ediyor.

Komisyonların 8'in Başkanlık divanın MHP'li Milletvekilleri yer aldı.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş ayrıca Başkanvekilliğe ise MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın'ın seçildiği görüdü.

Geçen dönem içerisinde; İçişleri Komisyonu Başkanı olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise bu dönemde de görevine devam edecek.

Ayrıca komisyonun Başkanvekili ise MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay oldu. AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş KİT Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu ise Başkanvekili oldu.

MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakay Komisyon sözcüsü olurken AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı'da katip üye olarak seçildi. 26. Dönemde Çevre Komisyonu Başkanı olan AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, bu dönemde de bu görevini sürdürecek.

Komisyonun Başkanvekili AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın olurken; Sözcü MHP Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, Katip Üye AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın oldu.

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen de Başkanvekili olarak seçilirken; Sözcülüğe AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Katip Üyeliğe de MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu getirildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)