AK Parti ve MHP Yerel Seçim İttifakı Şekilleniyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında 31 Mart seçimlerinde yapılacağı ifade edilen ittifakın önümüzdeki haftaya kadar şekil alması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelecek hafta yapacağı, Macaristan ziyaretinden sonra MHP Lideri Bahçeli ile bir araya gelmesi bekleniyor...

POLİTİKA 07.10.2018, 09:48
AK Parti ve MHP Yerel Seçim İttifakı Şekilleniyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin 2019 Mart yerel seçiminde gerçekleştireceği ittifakın gelecek hafta şekilleneceği bildirildi.

24 Haziran 2018 tarihinde Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere giren AK Parti ve MHP'nin yerel seçimlerde ittifakı değerlendirilmekte.

Karşılıklı alınan olumlu mesajlardan sonra yerel seçimlerde ittifak için ilk adımın 25 Eylül 2018 tarihinde atıldığı biliniyor.

AK Parti'den Mehmet Özhaseki ve MHP'den Sadir Durmaz'ın yaptığı ilk görüşmede ittifakın devamı için anlaşma sağlanacağı belirtilmişti...

İlk görüşmeden sonra her iki parti de yetkili kurullarında görüşmeleri değerlendirmişti.

Bu kapsamda çalışmaların başladığı ifade ediliyor.

Bu süreçte iki partinin heyetlerine de birer isim eklendiği ifade edildi.

Önümüzdeki hafta yapılması planlanan toplantıya AK Parti'den Numan Kurtulmuş ve MHP'den Edip Semih Yalçın da katılacak. AK Parti ve MHP heyetlerinin hafta başında bir araya gelerek ikinci toplantıyı yapması bekleniyor.

Toplantıda, iki taraf da partilerinin hazırladığı 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerle ilgili çalışmayı birbiri ile paylaşacak.

24 Haziran'da Cumhur İttifakı'nın kurulmasına referans olan ittifak düzenlemesi milletvekilliği seçimini kapsadığı için yerel seçimlerde partilerin resmen ittifak yapabilmesine olanak tanıyan mevzuat bulunmadığından farklı formüller devreye girecek.

Daha sonra ziyaretinin ardından Bahçeli ile bir araya gelmesi bekleniyor. Görüşmede liderlerin ittifaka son noktayı koyması planlanıyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)