AK Parti'de Adaylar İçin Kamuoyu Araştırması

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) Milletvekili aday adaylarına yönelik mülakatlar devam ederken mevcut milletvekilleri ve yeni başvuru yapan aday adaylarının taban desteklerinin kamuoyu yoklaması ile araştırıldığı belirtildi.

POLİTİKA 12.05.2018, 08:37 12.05.2018, 08:44
AK Parti'de Adaylar İçin Kamuoyu Araştırması

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) mülakatları bugün sona eriyor.

Bu detaylara göre 10 veya daha az milletvekili çıkaran illerde kamuoyu yoklaması yapıldığı ve mevcut Milletvekillerinin ise performanslarının sorgulanmaya devam ettiği belirtildi.

Bütün illerde eş zamanlı olarak yapılan ve üst komisyon öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak kamuoyu araştırma sonuçları büyük önem taşıyacak.

Anketlerde sorulan sorular arasında ise en çok dikkat çeken; "Mevcut milletvekillerinden en çok çalışan hangi isim?" olduğu ifade edildi.

Bununla beraber bulunduğu bölgesi ile en çok ilgilenen isimler tespit etmeye yönelik olarak bu sorunun ardından mevcut olan vekillerden hangilerinin kalacağı veya kalmayacağı sorulmakta.

Ayrıca aday adaylarına yönelik olarak sorulan soru içerisinde ise; "Hangi isim kesinlikle listede olmamalı?" sorusu yöneltilimekte.

Buna yönelik olarak tabanda sevilmeyen veya listeye konulması durumunda partiye yarar ve zarar verecek isimlerin ayıklanması planlanmakta...

AK Parti'de 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesinde aday adayı belirleme süreci devam ediyor.

14 komisyon tarafından yapılan mülakatlar bugün sona erecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)