Anayasa Değişikliği Referandumu Ne Zaman Yapılacak? Başbakan Yıldırım Açıkladı

Başbakan Yıldırım açıklamalar yaparak Anayasa değişikliği referandumun tarihi hakkında çeşitli ifadeler kullandı. Başbakan Yıldırım'ın Anayasa değişikliği referandumu hakkında yaptığı açıklamanın detayları haberimizde...

POLİTİKA 03.02.2017, 08:38
Anayasa Değişikliği Referandumu Ne Zaman Yapılacak? Başbakan Yıldırım Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım Anayasa değişikliği referandumu hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Başbakan Yıldırıma "Referandum takvimi belli oldu mu, 9 ve 16 Nisan tarihleri ifade ediliyor. Mayısa da sarkabilir mi?" sorusu soruldu. Bunun üzerine Başbakan Yıldırım Mayıs ayına sarkmaz belirtilen iki tarihten biri dedi.

Başbakan Yıldırım referanduma nasıl bir ortamda gidildiğine ilişkin sorulan soruları da yanıtladı. Başbakan Yıldırım, herhangi bir sıkıntı bulmadığını vatandaşa giderken hiçbir zaman endişeye yaşamadıklarını, bu döneminde böyle olduğunu ifade etti.

Ayrıca Başbakan Yıldırım açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"Her ne kadar 'Hayırcılar' korku tünelini gösteriyorsa da aydınlık her zaman halkın önüne gitmekte. Bugüne kadar hep aydınlığı, geleceği inşa eden vatandaş oldu. O yüzden biz çok rahatız. Çünkü yaptığımız iş, ülkenin geleceği ve milletin selameti için yapılmış bir iştir." 

Benim üzüldüğüm bazı konular var. Her şey ortadayken sanki biz dayatma yapıyoruz. Ne dayatması kardeşim. Meclisi, komisyonları saymıyor musun? MHP ile oturduk, bunu haftalarca çalıştık, sonra Meclis'e getirdik. Hatta ben o süreçte sayın ana muhalefet partisinin genel başkanına 'Tamam siz bu sisteme karşısınız, kendi sisteminizi de getirin beraber oylayalım. 367'yi de geçse bile halka götürelim.' dedim. Ben böyle söyleyince hiç bir ses çıkmadı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)