Bakan Demircan Açıkladı: Samsat'taki Depremde 39 kişi Yaralandı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bugün üç defa meydana gelen Adıyaman depremleriyle alakalı olarak açıklama yaptı. Ölü ve yaralı sayısına yönelik olarak ifadelerde bulunan Bakan Demircan yaptığı açıklamada; "39 kişi depremden etkilenmiştir. 35 yaralı vatandaşımızın tedavisi devam ediyor ağır hastalarımız yoktur, ölü bulunmamakta" dedi.

Bakan Demircan Açıkladı: Samsat'taki Depremde 39 kişi Yaralandı

Gece saatlerinde 5.1 ve sabah saatlerinde 3.6 ve daha sonra ise 4.0 büyüklüğünde üç farklı depremin meydana geldiği Adıyaman Samsat ilçesinde yaşanan olaylar ve yaralı sayısına yönelik olarak Sağlık Bakanı Demircan'dan açıklama geldi.

Bakan Demircan yaptığı açıklamada; 39 kişinin depremden etkilendiğini sözlerine ekleyerek 35 yaralı vatandaşın bulunduğunu ve tedavilerine devam edildiğini açıkladı. Depremde ölü olmadığını belirten Bakan Demircan ağır hasarlı yaralanmanın olmadığını belirtti.

Adıyaman'da meydana gelen depremlerin Diyarbakır, Gaziantep ve Şanlıurfa'da hissedildiği ifade edilirken Adıyaman'da okullar bir gün tatil edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE