Bakan Soylu: 23 Haziran'ı Kazandıklarından Sonra Siyasal İç Kargaşaya Doğru Yönelecekler!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak seçimlere yönelik olarak "endişe" açıklaması geldi. Bakan Soylu açıklamasında ise; "23 Haziran'ı Allah muhafaza kazandıklarından sonra da Türkiye'de bir siyasal iç kargaşa, Türkiye'nin iç istikrarını bozmaya yönelik bir hamleye doğru yönelecekler" ifadelerini kullandı...

POLİTİKA 05.06.2019, 22:09 05.06.2019, 22:19
Bakan Soylu: 23 Haziran'ı Kazandıklarından Sonra Siyasal İç Kargaşaya Doğru Yönelecekler!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Arnavutköy'de Trabzonlular Derneği'nde vatandaşlarla bayramlaştı ve orada önemli açıklamalarda bulundu.

CHP'li ve HDP'lilerin bir arada durduğunu ifade ederek açıklamada bulunan Soylu açıklamasında;

"Bugün Kılıçdaroğlu'nu bir ara ben televizyonda gördüm. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yanında duruyor. HDP'li Sezai Temelli de orada olmasa da o da o tarafta. İstanbul'un nasıl bir noktaya gelebileceği aşikardır.

Burası bir medeniyet şehridir. Burası bir zenginlikler şehridir. Korkum şu, İstanbul'un gücü üzerinden Türkiye'nin istikrarına oyun kurarlar. Endişem odur" dedi.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları;

SEÇİM İPTALİ VE İTİRAZ

"Diyorlar ki; bir zarf var içerisinde 4 pusula var. Birisi iptal ediliyor da diğeri neden iptal edilmiyor? Bizim zarfın içerisindeki 4 tane pusulanın masumiyetine itirazımız hiç olmadı.

O pusulaların içerisi doğru. Ne zaman ki bunlar dışarı çıktı, işe o zaman hile karıştı. Arnavutköy'de CHP istediği kadar itiraz etsin sonuç değişir mi?

Biz Kadıköy'de itiraz edelim sonuç değişir mi? Biz Bakırköy'de, Beşiktaş'ta itiraz edelim sonuç değişmez. Onlar Bağcılar, Beykoz'da itiraz etsinler sonuç değişmez

 Hile nerede yapılabilir, birbirine yakın olan bir yerde. İstanbul'da birbirine yakın olan bir ilçe yok ki, orada oyun kurmaya çalışsınlar."

17-25 ARALIK'TA VERİLERİ KOPYALAYANLARI BİZ NEREDE GÖRDÜK

"Büyükşehir Belediye Başkanlığına geldiği ilk gün attığı imza verilerin kopyalanmasına ilişkin. Ne demek bu?

17-25 Aralık'ta verileri kopyalayanları biz nerede gördük, Amerika'ya gitti o polisler, Halk Banka'sı davası açılınca bizim verilerimizin, bütün dinleme tapelerimizin tamamını orada Halkbank davasında gördük.

Bu bir yöntemdir. Bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Devlet adamlığına yakışan bir yöntem değildir. Bu başka bir şeyin yöntemidir.

Arkadan tuzak kuracaklar, plan yapacaklar ve Türkiye'yi bu tartışmaların içerisine getirecekler. Verileri kopyalayıp başka yerlere servis etmek ne devlet adamı ciddiyetine yakışır, ne de kanunen hakkın değil zaten.

Biz istediğimiz veriyi artık istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Uluslararası sözleşmelere attığımız imza karşılığında kişisel verilerin korunma hakkı var.

Biz buna devlet olarak riayet etmek zorundayız" diye konuştu.

23 HAZİRAN'I BİR İDEOLOJİK KAVGAYA DOĞRU GÖTÜRECEKLER

"23 Haziran'ı bir ideolojik kavgaya doğru götürecekler. 23 Haziran'ı Allah muhafaza kazandıklarından sonra da Türkiye'de bir siyasal iç kargaşa, Türkiye'nin iç istikrarını bozmaya yönelik bir hamleye doğru yönelecekler.

Endişem budur. Biz bunları geçmiş dönemlerde yaşadık. Eski Türkiye konularının tekrar gelmesinde imtina ettiğimizi, bundan endişelendiğimizi söylemek istiyorum.

Karar sizin kararınız. Başımızın üzerindedir."

Yorumlar (0)