Bakan Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Yönelik Dikkat Çeken Açıklama!

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni açıklamalar geldi. İşte Soylu'nun İmamoğlu'na yönelik sözleri...

POLİTİKA 26.04.2019, 23:04
Bakan Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Yönelik Dikkat Çeken Açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk’te ekranlara gelen Enine Boyuna programına katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u arayarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun maça gitmemesi yönünde uyarıda bulunduğunu belirtti.

Ayrıca Koç ile görüşen İmamoğlu’nun "Bakan beni arasın" dediğini aktaran Süleyman Soylu konu hakkında;

"Ben de Ali Koç’a, ‘Üzerimizdeki sorumluluğu attık, tedbirlerinizi siz de biz de arttıralım’ dedim" dedi.

Bakan Soylu açıklamasına ise;

"Bu tip olayların bir şekilde kendine ait iyi yönetilmesini temin edebilmek için. HDP’nin Ankara’da yaptığı kongreye ben müdahale ettim. Neden? Bir güvenlik temini için müdahale ettim.

Onların bilgisi dahilinde. İşin bir arka perdesi var. Ben bunun iklimini İçişleri Bakanı olarak düşünmek zorundayım. Bir cinsel taciz söz konusuysa orada yakalanan kişinin ilçede karakola alınmamasına kadar müdahale etmek zorundayım.

O ilçede o kişi karakola alınırsa insanlar oraya yıkılır ve toplumsal hadise meydana gelir. Bu tip toplumsal olayların tamamında devreye girerim.

Ankara’daki cenazede girdiğim gibi. Aysel Tuğluk olayında olduğu gibi. Kalktım oraya gittim. Bir İçişleri Bakanı nasıl mezarlığa gider?

Anında müdahale edemezsiniz, toplumsal olaylar beklemediğiniz noktaya itilir. Ali Koç’a ‘rica ederseniz, böyle bir mesele olduğunu’ dedi.

O da dedi ki, ‘Sizin isminizi verebilir miyim’ dedi. Ben de ‘memnuniyetle’ dedim. ‘Benim sizden istirhamım bir daha rica edin’ dedim.

‘Bakan beni arasın’ demiş. Ben de Ali Koç’a, ‘Üzerimizdeki sorumluluğu attık, tedbirlerinizi siz de biz de arttıralım’ dedim.” dedi.

Yorumlar (0)