Bakan Soylu'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Dinlenme İddiasına Yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından "telefonlarımız dinleniyor" iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Telefon dinlemelerinin yargı yoluyla yapılabildiğini söyleyen Bakan Soylu iddialara dair, ''Bu deli saçması bir şeydir.'' dedi.

POLİTİKA 07.06.2018, 01:08
Bakan Soylu'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Dinlenme İddiasına Yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir konuşmasında telefonlarımız dinleniyor iddiasında bulunmuştu. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun bu iddialarına yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. 

DİNLENİYORUZ İDDİALARINA YANIT

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında dinlenme iddialarına dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda dinlenme iddialarını ortaya aran Kemal Kılıçdaoğlu'nu eleştiren Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı. 

"Bu tam seçime göre bir manipülasyondur. Elde done olmayınca bu tip hayal ürünü senaryolarla gündem oluşturulmaya çalışılır. Bu çok açıktır, yıllardan beri de yapılmıştır. Türkiye'de değil Kemal Kılıçdaroğlu, kanunsuz şekilde bir kişi dinleniyorsa sokağa çıkmam ben, bırakın siyaset yapmayı"

'BU DELİ SAÇMASI BİR ŞEYDİR'

Dinlenme iddialarına ilişkin açıklamalarında dikkat çeken ifadeler kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröristlerin, uyuşturucu satıcılarının ve suç örgütlerinin dinlendiğini Kemal Kılıçdaroğlu'nun dinlenmesinin söz konusu olmadığını ifade etti. 

"Çok önemli şahsiyetler telefonlarının sürekli dinlendiğini düşünürler. Böyle bir şey söz konusu değildir, böyle bir şey yok. Ancak, Türkiye'de telefon yargı kararıyla dinlenir ve yargı kararıyla beraber yapılmak zorundadır zaten. Kimler dinlenir? Teröristler dinlenir, yargı kararıyla dinlenir. Uyuşturucu tacirleri dinlenir, yargı kararıyla dinlenir, organize suç örgütleri dinlenir, yargı kararıyla dinlenir. Bunlar otomatik olarak yargı kararıyla dinlenirler zaten ama Kemal Kılıçdaroğlu'nu veya X, Y, Z'yi dinleyebilecek bir şey söz konusu değildir Türkiye'de. Bu deli saçması bir şeydir. Bunu söylemekle aslında kendi ülkesine bir güvensizlik ortaya koymaktır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)