Bakan Soylu'ya AB'den İmamoğlu uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sabah saatlerinde yaptığı basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na kayyum iddiaları ile ilgili soruya "Pazar günü açıklıyacağım " yanıtı Avrupa'dan yankı buldu. Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri, sosysl medyadan yaptığı paylaşımda Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınmasının AB Türkiye ilişkilerinde ciddi sonuçları olacağını açıklayarak, "Harekete geçmeden önce iki kez düşünmek iyi olur" dedi.

POLİTİKA 06.09.2019, 16:46
Bakan Soylu'ya AB'den İmamoğlu uyarısı

Sosyal medya hesabından Ayla Albayrak isimli kullanıcının  bir iletide konu ilgili sorduğu soruya cevap veren Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri, yerel seçimin ardından Türk hükümetinin seçilmiş başkanları görevden almaya başladığını ve şimdi de İçişleri Bakanı Soylu'nun Ekrem İmamoğlu'nu tehdit ettiğini yazdı.

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri, Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınmasının AB Türkiye ilişkilerinde ciddi sonuçları olacağını açıklayarak, "Harekete geçmeden önce iki kez düşünmek iyi olur" dedi.

Daha önce neler olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir gazetecinin "İstanbul'a kayyum atanacak mı, pejmürde kelimesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna "Pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını vermişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Soylu'ya cevap olarak "Polemiklerden nemalanmıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (3)
OSMAN hizligider 3 ay önce
Hikayeye ihtiyacımız yok. Evde akan sularımiz basincı o kadar dustukı zaman zaman da yok denecek kadar akıyor. Gariban komşuya gelen evde bakım arabasi 1 haftadır gelmiyor. İmamoglü sana daha iyi yapacak diye oy verdik. Neredesin? Ulan oy isterken sizi aramadan bizi bulup kandiriyorsunuz. Keşke binali Yıldırım à verseydim. Hiç değilse adam söz tutuyor. İş adamı bunlarda tatil adamı.
Ayse Hakyemez 3 ay önce
Osman Hizligider, ist. Belediyesinde böyle bir aksaklik müracatınızın olmadığını söyledi arkadaşlar. buralarda polemik için klavye şovu yapıncaya kadar işinizle ilgilenseniz
mkk 3 ay önce
sayin imamoglu ben sana oy verdim ailemden 12 oy geldi yeter artik saga sola gitmeyi karistirmaya artik soz verdigin icatlarin neyse uygulamaya gec herkes onu bekliyor.