Başbakan Açıkladı: Seçimi İlgilendiren Teklif Meclis'e Sunulacak

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada; "8- 10 maddelik seçimle alakalı teklif Türkiye Millet Meclisi'ne sunulacak" ifadelerinde bulundu. Başbakan Yıldırım ayrıca uyum yasalarıyla alakalı olarak değerlendirmeler yaptı.

POLİTİKA 20.04.2018, 14:36
Başbakan Açıkladı: Seçimi İlgilendiren Teklif Meclis'e Sunulacak

Başbakan Binali Yıldırım seçimle alakalı olarak 8- 10 madeelik teklifin gelecek haftalarda Meclis'e sunulacağını sözlerine ekledi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

Uyum yasaları bir süredir TBMM'den çıkmakta. Seçimleri ilgilendiren 8- 10 maddelik bir teklif gelecek haftalarda Meclis'te yer alacak. 100 bin imza ile gösterilecek Cumhurbaşkanı adaylığın esa ve usullerinin de bu teklif içerisinde yer aldığını belirtmek gerekiyor. Burada noter şartları yok. Aday göstermek isteyen vatandaşlarımız kimleri aday göstereceklerse ona yönelik olarak gerekli imzaları kimlik bilgilerini rızalarıyla aday göstermek istedikleri belirtecekler.

Yunanistan bizim komşumuzdur. Dost bir ülkedir. Bizlerin düşmanı Yunanistan'ın da düşmanı olması gerektiğini düşünmekteyiz. Bunşarın böyle olması gerektiğini belirtiyoruz. Ancak son zamanlarda ne yazık ki FETÖ suçluları Yunanistan'ı güvenlikli barınak olarak görmetler ve bizlerin dostluğuna komşuluğuna zarar vermektedir. 

Amerika kendi işine baksın 1.5 sene geçti seçimlerden hala seçimlerde hile usulsüzlük yapıldı tartışmaları Amerika'da bitmemiştir. Amerika'lılar seçim görmek istiyorlar ise; Türkiye'ye gelsinler ve şeffadf olup olmadığını görsünler.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)