banner731

Başbakan Binali Yıldırım'dan Flaş OHAL Açıklaması 'Tekrar Uzatılmayacağını Düşünüyorum'

Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamasında, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından uygulanan ve 7 defa uzatılan Olağanüstü Hal süreci ile alakalı çok önemli değerlendirmelerde bulundu. OHAL sürecinin Temmuz ayının ortalarında sona ereceğine vurgu yapan Başbakan Yıldırım sürecin tekrar uzatılmayacağını düşündüğünü söyledi.

POLİTİKA 14.06.2018, 23:18
Başbakan Binali Yıldırım'dan Flaş OHAL Açıklaması 'Tekrar Uzatılmayacağını Düşünüyorum'

Başbakan Binali Yıldırım OHAL sürecine dair çok önemli bir açıklamada bulundu. 

Başbakan Yıldırım yaklaşık 2 yıldır uygulanan ve son alınan karara göre 15 Temmuz tarihine kadar devam edecek OHAL sürecinin tekrar uzatılmayacağını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım konuya dair yapmış olduğu açıklamasında, " OHAL Temmuz'un 17'si veya 18'i bitmiş oluyor, tekrar uzatılmayacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA OHAL'İ KALDIRACAĞIM DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında 13 Haziran günü katılmış olduğu bir televizyon prorgamında OHAL konusuna değinmiş ve tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi halinde OHAL sürecinin kaldırılacağını ifade etmişti. "24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır.. OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)