Başbakan Binali Yıldırım'ın 24 Haziran'dan Sonra TBMM Başkanı Olacağı İddia Edildi

Adalet ve Kalkınma Partisi kulislerinde konuşulan iddiaya göre Başbakan Binali Yıldırım'ın 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı yerine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına geçebileceği belirtiliyor.

POLİTİKA 14.05.2018, 08:38 14.05.2018, 09:01
Başbakan Binali Yıldırım'ın 24 Haziran'dan Sonra TBMM Başkanı Olacağı İddia Edildi

24 Haziran  2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 27. Dönem Millletvekili seçimlerinin hazırlıkları son hız devam ederken AK Parti kulislerinde konuşulan bir iddia siyaset gündemine bomba gibi düştü.

AK Parti kabinedeki isimlerden kimlerin yeniden bakan olacağına merak edilirken bu isimlerden bazılarının 9 ay sonra belediye başkan adayı yapılacağı iddia edilmekte.

Hürriyet Gazete'sinde yer alan habere göre; Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı yardımcısı yerine TBMM Başkanı olacağı iddia ediliyor.

Ayrıca bütün bakanların milletvekili adaylığı için başvuru yapmış olmaları hepsinin milletvekili olacağı anlamı taşımazken kulislere göre liste dışında kalan bakanların pek çoğunun kabinde yer alacağı ifade ediliyor.

Buna yönelik olarak Başbakan Yıldırım'ın bu süreçten sonra hangi görevi alacağı en çok merak edilen konular arasında yer alırken Başbakan Yıldırım'ın aktif rol almak istemediği iddiaları ortaya atıldı ve TBMM Başkanlığı için adının geçtiği belirtiliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)