Başbakan Referandum İçin 9 Nisan'ı İşaret Etti

Resmi Gazetede Yüksek Seçim Kurulunun bir sandıkta kaç seçmenin oy kullanacağı ve seçim için hangi partilerin katılım yapacağı kararı yayınlandı. Bun ardından Başbakan Binali Yıldırım referandum için 9 Nisan tarihini işaret etti.

POLİTİKA 26.01.2017, 15:40 26.01.2017, 15:55
Başbakan Referandum İçin 9 Nisan'ı İşaret Etti

Başbakan Binali YILDIRIM, Dünya Gümrük Günü’nde konuşarak  "Türkiye'de önümüzde yeni bir dönem var. Önümüzdeki 75 gün önemli. Bir halk oylaması yapacağız. Yüce Meclisimiz halk oylamasını kabul etti. Meclis anayasa değiştirmedi, millete gideceğini kabul etti. Millet kararını verecek.” şeklinde açıklama yaptı. 75 gün ifadesini kullanması referandumun 9 Nisan’da olacağı şeklinde yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışı gezisinden bugün dönecek. Hafta sonu mecliste kabul edilen anayasa değişikliğini incelemesi bekleniyor. Anayasa değişiklikleri 30-31 Ocak tarihlerin birinde yayımlanırsa; Referandum 2 Nisan 2016’da yapılabilecektir. Anayasa değişiklikleri 1 Şubat ve sonrasında Resmi Gazetede yayımlanırsa; Referandum 9 Nisan 2016’da yapılmış olacaktır. Yapılan açıklamaya göre 9 Nisan’da yapılması muhtemel gözüküyor. 26 Nisan-9 Nisan arasında da 75 gün vardır. Başbakan’ın açıklaması 9 Nisan’ı işaret etmektedir.

Kamupersoneli.net | ÖZEL HABER 

Yorumlar (1)
Gülhan 3 yıl önce
İşsizlik oranı artışta kamuya alım YÖK denecek kadar az ama seçimlere harcanan paralar göze görülmüyor Günah sadece kendi koltuğunuzu düşünün bunlar sorulur öbür dünyada halkını düşünen yok