Başbakan Tarafından Açıklanan Düzenlemelere CHP'den İlk Yorum Geldi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomik paketin ardından yapılacağı açıklanan düzenlemelere dair açıklamalarda bulundu. Gürsel Tekin tarafından yapılan açıklamaların detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

POLİTİKA 30.04.2018, 21:23
Başbakan Tarafından Açıklanan Düzenlemelere CHP'den İlk Yorum Geldi

Yeni Düzenlemelerin Ardından Memur Alımı, Tüm Personellere İkramiye ve Talep Edilen Diğer Konulara Yönelik Düzenleme Gelir Mi?Açıklanan Ekonomik Paketin Ardından Başbakan Binali Yıldırım akşam saatlerinde yapmış olduğu konuşmasında seçim öncesinde vatandaşlara ekonomik anlamada bazı müjdeler vermişti. 

Vergi ve prim borçlarının yapılandırılacağını söyleyen Başbakan Yıldırım yaşı maaşı, imar barışı ve emeklilere ikramiye konularına dair yapılacak düzenlemeler hakkında bilgi vermişti. 

CHP'DEN EMEKLİ İKRAMİYESİ KONUSUNA İLK YORUM

Söz konusu açıklamaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi kanadından ilk yorum geldi. 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile konuyu değerlendirdi. Gürsel Tekin açıklanan ekonomik pakette eksikliklerin olduğunu vurgulayarak şu paylaşımlarda bulundu. 

“Unutmuşsunuz ilave edin! Hiçbir hanenin geliri 720 TL’nin altında olmayacak. Yaşlılara üç ayda bir 900 TL yaşlılık desteği verilecek. Engellilere, 600 TL destek sağlanacak. Hanelere, 360 TL’ye kadar kira desteği sağlanacak”

Bu paylaşımın ardından başka bir paylaşım da bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin açıklanan bu paketlere ilişkin kaynak eleştirisinde bulundu. Gürsel Tekin bu düzenlemelerin CHP tarafından dile getirildiğinde kaynak eleştirisinde bulunan hükümete bu eleştirileri hatırlatarak şu ifadeleri paylaştı. 

“CHP söylediğinde ‘kaynak nerede’ diyen AKP, şimdi CHP’nin tüm vaatlerini yerine getiriyor, demek ki isteyince kaynak bulunuyormuş. Emeklimiz güle güle harcasın”

Kamupersoneli.net - ANKARA 

Yorumlar (1)
Vatandaş 1 yıl önce
Sizlerde olmasanız bu vatandaş ne yapar ama millet nankör gene anlamazz