Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: CHP, CHP Olmaktan Çıktı Hepsi Terörle Yan Yana

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi ve CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yönelik eleştirilerde bulundu. CHP'nin 2010'dan sonra faz değiştirdiğini ifade eden Hakan Çavuşoğlu, CHP'nin terörle anılır hale geldiğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: CHP, CHP Olmaktan Çıktı Hepsi Terörle Yan Yana

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin (BAL-GÖÇ) İznik Şubesine ziyaret gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu burada bir konuşma yaptı. Konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçim sürecine değinen Hakan Çavuşoğlu, özellikle CHP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. 

CHP 2010'DAN SONRA FAZ DEĞİŞTİRDİ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yapmış olduğu açıklamalarında CHP'nin 2010'da genel başkan değişikliğinden sonra bir faz değişikliği yaşadığını ifade ederek ''CHP, artık CHP olmaktan çıktı. Sizin bildiğiniz Atatürk'ün kurduğu, o cumhuriyet döneminin CHP'si yok ortada. Hepsi terörle yan yana." ifadelerini kullandı. 

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yönelikte eleştirilerde bulunan Hakan Çavuşoğlu, Muharrem İnce'nin Selahattin Demirtaş ziyaretini eleştirdi. Millet ittifakına dair de ağır ifadeler kullanan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

"Muharrem İnce, adaylığını açıklıyor, sonraki gün Edirne'ye Selahattin Demirtaş'ın dizinin dibine gidiyor. Niçin? Akil insan mı bu, kim bu? Açıkla bize. Sen bugün cumhurbaşkanı adayısın, sonraki gün Selahattin Demirtaş'tan hangi talimatı almaya gidiyorsun? Bu ülkeyle ilgili hangi tasavvuru almaya gidiyorsun? Güya adına 'Millet İttifakı' demişler, hıyanet ittifakı, hepsi beraber dizini döverek Selahattin Demirtaş'a ağlıyorlar. Bu ne Allah aşkına? Ondan sonra hiçbir şey olmamış gibi milletin karşısına çıkarak vatan sevdalısı kesiliyorlar."

'BU MİLLET SAF DEĞİL'

Hakan Çavuşoğlu konuşmasında ayrıca Muharrem İnce'nin Diyarbakır'da yapmış olduğu mitinge dair ağır ifadeler kullandı. Söz konusu miting kapsamında Selo diye tezahürat yapıldığını söyleyen Hakan Çavuşoğlu, Muharrem İnce'nin Türkiye düşmanları ile kol kola olduğunu söyledi.

"Burada başka, Doğu'da başka konuşacaksın. Diyarbakır'a gittiğinde HDP'lilerle omuz omuza miting yapacaksın, oradaki mitingde toplanan kitle, 'Selo Selo' diye tempo tutacak, sonra 'Ben de miting yapıyorum.' diye meydan okuyacaksın. Hadi oradan. Bu milleti her defasında aynı delikten sokmaya alışmışlara karşı 'Dur' deme zamanıdır. Ankara'da her türlü küstahlığı yapacaksın, terörle kol kola gezecek, Türkiye düşmanlarıyla beraber olacaksın. Seçim zamanı geldiğinde her şeyi unutturacak, şirinlik yapacak, gülücükler dağıtacak, hiçbir şey olmamış gibi davranacaksın. Bu millet saf değil."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE