Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan Gündemimizde Genel Af Yok Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından dile getirilen ve bayramdan önce çalışma yapılması gerektiği bildirilen 'Genel Af' konusuna dair açıklamalarda bulundu. Hakan Çavuloğlu'nun açıklamalarının detaylarını haberimizde aktarıyoruz.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan Gündemimizde Genel Af Yok Açıklaması

AK Parti'nin seçim çalışmaları kapsamında Bursa'nın Gürsu İlçesi'nde bulunan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu seçim gündemini değerlendirdi. 

Gündemin konuşulan konuları hakkında da görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Hakan Çavuşoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği af konusuna dair açıklamalarda bulundu. 

ÇAVUŞOĞLU'NDAN GENEL AF AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yapmış olduğu konuşmasında genel af konusunu değerlendirdi. Bir vatandaşın genel af ile ilgili kendisine soru yöneltmesi üzerine Hakan Çavuşoğlu şu açıklamalarda bulundu. "Genel af mevzusu yasamanın çıkarması gereken bir mevzudur. Herkes kendine göre parlamentoda çoğunluk sağlayıp 'Ben şunu, bunu yapacağım.' diyebilir ama bizim gündemimizde genel af yok." 

Konuya dair açıklamalarında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Devlete karşı olursa belki affederiz." sözlerini hatırlatan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu "Devlete karşı olursa belki affederiz." sözlerini yıllardır söylediğini anımsatan Çavuşoğlu, "Ama kişiye karşı olan suçları, kul hakkıdır biz niye affedelim ki. Öyle bir şey olmaz. Kaldı ki devlete karşı suçlar da terör suçlarıdır onu da zaten affetmeyiz. Bizim gündemimizde böyle bir şey yok." ifadelerini kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahkum esiyi
Mahkum esiyi - 1 yıl Önce

Sizin gundeminizde af yoksa oyda yok sucsuz cok insanlarvar