Başbakan Yıldırım: 7 Bin 329 Aday AK Parti'ye Başvuru Yapmıştır

Başbakan Binali Yıldırım Adalet ve Kalkınma Partisi Özel Grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım AK Parti'ye başvuru yapan kişi sayısının detaylarını paylaştı ve ayrıca yaptığı açıklamada; "Türkiye Cumhuriyeti’nin 65’inci hükümetinin başbakanı ve son başbakanı olarak ülkem ve milletim adına hepinize çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım: 7 Bin 329 Aday AK Parti'ye Başvuru Yapmıştır

"Türkiye Cumhuriyeti’nin 65’inci hükümetinin başbakanı ve son başbakanı olarak ülkem ve milletim adına hepinize çok teşekkür ederim" ifadelerini kullanan Başbakan Yıldırım  Adalet ve Kalkınma Partisi Özel Grup toplantısında gündemle alakalı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım ayrıca yaptığı açıklamada AK Parti'ye aday adaylığı için rekor sayıda başvuru yapıldığını ifadee ederek açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

AK Parti tartışmasız Türkiye'nin en büyük siyasi hareketi konumundadır. Büyük bir heyecan ile 24 Haziran seçimlerine hazırdır. Partimize 7 bin 329 aday başvuru yapmıştır. Bu rekodur. 5 Bin 997 erkek ve 1332'si kadın olmakla beraber 498 engelli ve 468 genç kardeşimiz başvurularını tamamlamıştır.

Cumartesi günü temayül yoklaması yapılacaktır. Alt komisyonların yanı sıra ara komisyonlar ve üst komisyonlar tarafından değerlendirmeler yapılacaktır.

Bizlere yakışan milletin umutlarına beklentilerine hayallerine sonuna kadar yılmadan sahip çıkmaktır. Türkiye'inn geride bırakmış olduğu çatışma dilinden, yalanlardan, itftiralardan siyasetimizi koruyacak ve 16 yıllık başarımızı anlatacağız ancak kibre kapılmayacağız.

Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE