Başbakan Yıldırım Açıkladı! 30 Bin Suriyeli Seçimlerde Oy Kullanacak

Başbakan Binali Yıldırım seçimlere yönelik olarak yaptığı açıklama ile beraber 30 bin Suriyeli'nin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlerde oy kullanacağını sözlerine ekledi.

Başbakan Yıldırım Açıkladı! 30 Bin Suriyeli Seçimlerde Oy Kullanacak

İzmir'de medyanın temsilcileri ile bir araya gelen Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada F-35 hakkında detayları paylaşırken 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlerde ise 30 bin Suriyeli'nin oy kullanabileceğini aktardı.

Başbakan Yıldırım F-35 ile alakalı olarak;

"Karar talihsiz bir gelişme, Türkiye alternatifsiz değil. ABD senatosunun böyle bir teşebbüste bulunması esef verici. Bu teşebbüsler stratejik ortaklık ruhuna aykırı" dedi.

30 BİN SURİYELİ OY KULLANACAK

Başbakan Yıldırım ayrıca yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerinde Türkiye genelinde vatandaşlık hakkı kazanan yaklaşık 30 bin Suriyelinin oy kullanacağını açıkladı.

HDP ile alakalı olarak;

"PKK ile işimiz olmaz. Onun güdümündeki HDP ile hiç olmaz" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE