Başbakan Yıldırım'dan İnce ve Kılıçdaroğlu'na Eleştiri! Tek Dertleri Erdoğan Kaybetsin

Başbakan Binali Yıldırım, 27. dönem milletvekilliği seçimlerine kapsamında yapmış olduğu açıklamasında, AK Parti'nin seçim vaatlerini açıkladı. Başbakan Yıldırım konuşmasında ayrıca muhalefet partilerinin yapmış oldukları bazı açıklamaları eleştirdi.

Başbakan Yıldırım'dan İnce ve Kılıçdaroğlu'na Eleştiri! Tek Dertleri Erdoğan Kaybetsin

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti'nin seçim çalışmaları kapsamında Karabük'te halkın karşısına çıktı. Burada Karabüklülere seslenen Başbakan Yıldırım, seçim çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. 

Cumhuriyet Halk Partisi ve Muharrem İnce'ye yönelik eleştirilerde bulunan Başbakan Yıldırım çarpıcı ifadeler kullandı. 

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN İNCE VE KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

Başbakan Yıldırım konuşmasında, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklamalarda bulundu. 

İnce ve Kılıçdaroğlu'nin seçim çalışmaları kapsamında yapmış oldukları bazı projeleri durduracağız, satacağız ve yıkacağız açıklamalarına sert tepki gösteren Binali Yıldırım, konuya dair şu açıklamaları yaptı. 

"Eskiden bir Kılıçdaroğlu çıkar konuşurdu, şimdi iki oldular. Ayrı tellerden çalıyorlar ama söyledikleri türkü aynı. 'Şunu yaptırmayacağız, bunu yaptırmayacağız, burayı satacağız öbürünü yıkacağız. Siz yıkım ekibi misiniz?' Enkazcı mısınız? Dilin zekatı hayır konuşmaktır. Bunların ağzından hayırlı güzel bir cümle çıktı mı? Bu milletin yüzünü güldürecek, ülkeyi daha da ileri götürecek hangi projeniz var? Böyle bir dertleri yok. Tek dertleri, Tayyip Erdoğan kaybetsin, AK Parti kaybetsin. Yağma yok, bu iktidar milletin iktidarı. Emaneti millet verdi alan da millet olur. O kadar açık ve net. Esip gürlemekle bu milletin 16 yıldır birlikte yürüdüğü AK Parti'ye olan desteğini keseceğini mi zannediyorsunuz? Siyaset lafazanlıkla olmaz hizmetle, projeyle, vizyonla olur. Hangisi var sizde? Hiçbiri."

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım muhalefete yönelik eleştirilerinde CHP'yi işaret ederek hizmetleri olmadığını söyleyerek 'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz' açıklamasında bulundu.

"Muhalefet adaylarının bu milletin hayır duasını alacak bir eserleri var mı? Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir bunlarda o bile yok. Abartmayla çarpışmayla yalanla dolanla bu işler olmaz, önce eserinizi görelim kardeş, eserinizi görelim. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. 'Kişinin görünür rütbe-i aklı eserinde' Ziya Paşa ne güzel söylemiş tam da bunlar için söylemiş, ağzına sağlık.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE