Başbakan Yıldırım'dan Muhalefet Partilerine Terör Eleştirisi

Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamalarında muhalefet partilerinin seçim vaatlerine değindi. Türkiye'nin en önemli sorununun terör olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, muhalefet partilerinin bu konuda vaatleri olmamasına eleştirilerde bulundu.

Başbakan Yıldırım'dan Muhalefet Partilerine Terör Eleştirisi

AK Parti'nin 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında İzmir'de bulunan Başbakan Binali Yıldırım burada halka seslendi. 

İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Yıldırım seçim çalışmalarına değinirken Ak Parti'nin yapmış olduğu hizmetlere yönelikte hatırlatmalarda bulundu. 

MUHALEFET ADAYLARINA TERÖR ELEŞTİRİSİ

Başbakan Binali Yıldırım düzenlediği miting kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, terör konusuna değindi. Terör ile alakalı olarak “Türkiye’nin önemli bir sorunu terör sorunudur” ifadelerini kullanan Başbakan Binali Yıldırım muhalefete eleştirilerde bulundu.  “Piyasadaki adayların hiçbirisi terör konusuna giriyorlar mı? Giremezler. Sen Cumhurbaşkanı adayı olacaksın. Koşa koşa Edirne’ye gideceksin, orada teröre destek veren birisini destekleyeceksin. Sonra da hepinizin Cumhurbaşkanı olacağım diyeceksin. Peki 53 kişinin hesabını kim verecek” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında ayrıca Cumhur İttifakına yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhur İttifakı'nın temelinin 15 Temmuz'da atıldığını vurgulayan Başbakan Yıldırım konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

“Bu ittifak 15 Temmuz ve Yeni Kapı ruhunu yansıtır. Cumhur İttifakı demek tek bayrak, tek millet, tek vatan demektir. Terör karşısında dimdik durmak demektir. Türkiye’nin bağımsızlığını savunmak demektir. Terörü içeride, Kandil’de, Afrin’de, Fırat Kalkanı’nda, Münbiç’te yerle bir etmek, tertemiz kökünü kazımak demektir. Cumhur İttifakı Türkiye’nin beka meselesidir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kahraman Mehmetçiğimiz işi görüyorlar, ihtiyaç olursa hep beraber gideriz”

İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

İzmir Bayraklı'da düzenlenen mitingde işsizlik konusuna değinen Başbakan Binali Yıldırım, işsizlik rakamlarına dair bazı veriler paylaştı. İzmir'de yapılan projeler hakkında da açıklamlarda bulunan Başbakan Yıldırım, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye de atıfta bulundu. 

“Bugün işsizlik rakamları açıklandı. Türkiye de işsizlikte yüzde 1.6 iyileştirme sağlandı. 85 bin tane kardeşimize iş sağladık. Dünyadaki 10 tane büyük projenin 6 tanesini Türkiye yaptı. Bu 6 projenin iki tanesi İzmir’de. Bir tanesi İzmir- İstanbul Otoyolu diğeri de İzmir-Ankara hızlı treni. Hayırlı uğurlu olsun. Önümüzdeki sene otoyol açılıyor buradan İstanbul’a üç saatin altında gideceksiniz. 10 saat 11 saat 12 saat yolculukları hatırlayın. Ömrünüz yollarda geçerdi. Şimdi o Osman Gazi köprüsü hakkında laf eden Muharrem İnce, Yalova’dan İstanbul’a gitmek için o köprüyü kullanıyor. Çünkü kolaylıkla 6 dakikada İstanbul’a geçiyor. Yoksa İzmit’i dolanacak, üç saat yollarda olacak bu mitingleri de yapamayacaktı. Bizim hizmetlerimiz herkese, 81 milyona. Ülkemizi istiyoruz ki 2023 yılına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyalım”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE